Smrž po triumfu v kvalifikaci dojel v závodech MS sedmý a devátý

Phillip Island (Austrálie) - Český motocyklový závodník Jakub Smrž obsadil v úvodních australských závodech mistrovství světa superbiků sedmou a devátou pozici. Pětadvacetiletý jezdec byl nejrychlejší v páteční části kvalifikace, v sobotu si pak čtvrtým místem zajistil start z první řady. V samotných závodech vytěžil nejvíce Japonec Norijuki Haga, když dojel první a druhý. V druhém závodě na okruhu ve Phillip Islandu ho pokořil americký nováček seriálu Ben Spies.

Jakub Smrž

Na vítěze dnes Smrž v obou závodech ztratil přes deset sekund a v průběžném pořadí MS je s 16 body devátý. Haga v prvním závodě svedl dramatický souboj o prvenství s Maxem Neukirchnerem z Německa, kterého nakonec předčil jen o 32 tisícin vteřiny. V druhém mistrovském klání pak japonský jezdec podlehl Spiesovi o 1,286 sekundy. Druhý díl šampionátu superbiků je na programu 14. března v katarském Dauhá.