Následuje
Běžkotoulky

Skvělý závod českých pilotů. Kopfstein se Šonkou doletěli v Čibě na stupně vítězů

Petr Kopfstein s Martinem Šonkou se probojovali v dalším závodě Red Bull Air Race v japonské Čibě do finálové čtyřky, kde však nestačili na domácího pilota Jošihideho Muroju. Šonka sahal dokonce po vítězství, ale vlastní chybou se o triumf připravil a skončil třetí. Pro Kopfsteina se jednalo o premiérový postup do Final Four a po šestém místě ze San Diega přidal nyní druhou příčku. Šonka je tak s Murojou na děleném prvním místě celkového pořadí, Kopfstein se vyšvihl už na čtvrtou pozici.

Petr Kopfstein (vlevo) a Martin Šonka
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Šonka zaletěl ve finále nejrychlejší čas, ale kvůli dvousekundové penalizaci za chybný průlet čtvrtou bránou se musel spokojit s třetím místem. Za Murojou zaostal o 1,245 sekundy a v průběžném celkovém pořadí se s ním dělí o první místo se ziskem 30 bodů.

"Chtěli jsme tady Jošimu vrátit loňskou porážku a bývalo by to i vyšlo, kdybych neudělal tu chybu. Čas jsme měli o půl sekundy rychlejší a bohatě by to stačilo, ale bohužel jsem v jedné bráně začal zatáčet o něco dříve. To mě strašně mrzí, protože jsme měli na to tady vyhrát," litoval Šonka.

"Na druhou stranu mám ze třetího místa radost. Sice jsme přišli o celkové vedení, máme ale stejně bodů jako první Joši Muroja. Je to sice stále ještě začátek sezony, ale je příjemné držet se nahoře," uvedl.

Kopfstein se Šonkou se v Čibě dostali na stupně vítězů

Druhý Kopfstein, jehož dosavadním maximem bylo šesté místo z předchozího závodu v Kalifornii, na vítěze ztratil 558 tisícin sekundy. V průběžném pořadí seriálu se posunul se 17 body na čtvrtou pozici. Na třetího Němce Matthiase Dolderera ztrácí šest bodů.

"Jsem neskutečně šťastný, všechno do sebe krásně zapadlo. Zase odjíždím z Japonska naprosto spokojený, protože loni jsme zde získali první body v Master Class," radoval se Kopfstein. "Bylo velmi příjemné stát na pódiu s Martinem, s kterým se znám mnoho let. Za náš tým slibujeme, že tohle je jen začátek," dodal.

Z jeho úspěchu měl radost i Šonka. "Je to neskutečná věc. Kdo by si ještě před pár lety pomyslel, že na stupních vítězů v závodě Red Bull Air Race budou někdy stát dva Češi," uvedl. Další závod bude hostit 2. července Budapešť.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy