Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal: FK Blansko - FC Hradec Králové

Seriál F1 může mít v příští sezoně až rekordních 23 zastávek

Rekordních třiadvacet závodů by v příštím roce měl mít seriál formule 1. Ve zveřejněném předběžném programu je zatím 22 potvrzených Velkých cen včetně nové zastávky v Saúdské Arábii. Jeden termín po vypadnutí premiérového závodu ve Vietnamu je zatím volný.

Lewis Hamilton
zdroj: ČTK/DPA autor: Hasan Bratic

Nový ročník odstartuje 21. března v Austrálii a následovat budou Velké ceny Bahrajnu a Číny. O dějišti čtvrtého závodu v sezoně zatím není jasno. Původně se měl jet ve Vietnamu, jehož letošní premiéru odložila pandemie koronaviru. Podle agentury AFP ale závod ztratil politickou podporu po srpnovém zatčení tehdejšího starosty Hanoje kvůli podezření z korupce.

Zcela jasno není ani o Velké ceně Španělska a Brazílie, které nemají s promotérem podepsané smlouvy. Jistý už je naopak návrat závodu v Nizozemsku po 35 letech a také listopadový termín pro novou Grand Prix v Saúdské Arábii, kde se pojede noční závod v ulicích Džiddy.

Podle předběžného rozpisu bude posledním závodem nové sezony Velká cena Abú Dhabí, která je na programu 5. prosince. Konečnou podobu kalendáře, na kterém se vedení šampionátu dohodlo se zástupci stájí, ještě musí schválit Mezinárodní automobilová federace.

Rekordní počet závodů (22) měl mít už letošní ročník formule 1, ale kvůli pandemii koronaviru musel být kalendář upraven a začal se čtyřměsíčním zpožděním. Zatím se uskutečnilo 13 závodů a do konce 13. prosince v Abú Dhabí jsou na programu ještě čtyři závody.

Ten nejbližší o víkendu v Turecku, které se do kalendáře vrátilo až po úpravách kvůli covidu a v nové sezoně už nefiguruje. Stejný osud potkal i další závody, které se v programu probíhajícího ročníku objevily jako náhrada za zrušené Velké ceny. Nepojede se tak například v Imole, Nürburgringu nebo Portimau. O všech těchto dějištích se ale spekuluje jako o možných náhradnících za Vietnam.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy