Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Viděno třemi

Schumacher začne s tréninkem na sezonu ve voze GP2

Berlín - Německý pilot formule jedna Michael Schumacher se vrátí na závodní okruh nejprve ve voze GP2. V něm absolvuje od úterka třídenní soukromé testy na okruhu v Jerezu. V nadcházející sezoně se sedminásobný mistr světa vrátí do mistrovství světa v královské automobilové třídě v barvách Mercedesu. Jednačtyřicetiletá legenda chce před tím nabýt jezdeckou praxi, zároveň má ale pomoci i samotné sérii GP2 s vývojem automobilu.

Šéf záložního seriálu pro šampionát F1 Bruno Michel považuje spolupráci se Schumacherem za významný mezník. "Jeho přínos a rady budou neocenitelné. Jsem si jistý, že jeho znalosti a jezdecké umění nám pomohou s vývojem skvělého auta pro příští sezonu," věří Michel.

Vedení FIA už Schumacherovi testování schválilo, oficiální příprava s týmem formule 1 na novou sezonu pak čeká německého veterána začátkem února. Tehdy budou všechny týmy testovat na okruhu ve Valencii. Samotný šampionát začne 14. března v Bahrajnu. Schumacher opustil svět formule jedna v roce 2006, poté působil jako poradce u Ferrari. V prosinci se na rok upsal stáji Mercedes.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy