Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Schumacher pomýšlí na osmý titul

Berlín - Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher chce při svém návratu do formule 1, kde se objeví po třech letech, bojovat o titul. Čtyřicetiletý německý pilot to prohlásil na tiskové konferenci, kde stáj Mercedes oficiálně potvrdila jeho angažování. Schumacher si obnovenou premiéru odbude v úvodním závodě nové sezony 14. března v Bahrajnu. V úspěchu mu může pomoci i spolupráce se stájovým inženýrem Rossem Brawnem, pod jehož vedením získal ve stájích Benetton a Ferrari všech sedm titulů.

"Nemůžu mít jiný cíl než bojovat o titul. Tři roky mimo formuli mě nabily energií, kterou teď cítím," prohlásil Schumacher. "Cítím, že můžu něco dokázat. Jsem naprosto přesvědčen, že nebudu jen do počtu," dodal vítěz 91 Velkých cen a držitel většiny rekordů v F1.

Schumacher podle listu Bild podepsal smlouvu na sedm milionů eur (asi 184 milionů korun). "Bavíme se o tříletém kontraktu. Nejde o nic krátkodobého," uvedl německý pilot.

Spolu se s ním bude za tým závodit o šestnáct let mladší krajan Nico Rosberg. Mercedes, který nahradil úspěšný tým Brawn GP, tak bude mít ve formuli 1 po 55 letech oba německé piloty. "Jsem rád, že můžu Mercedesu vrátit něco z toho, co mi kdysi dal," uvedl Schumacher, který za německou automobilku jezdil před tím, než v roce 1991 odešel do týmu Jordan.

Michael Schumacher:

"Bez Mercedesu bych nikdy ve formuli nebyl. Za celá ta léta jsem neměl možnost s ním pracovat, takže když teď starý přítel přišel a zeptal se mě na návrat, řekl jsem si: Proč ne?"

"Myslím, že klidně může jet opět o titul," uvedl bývalý šampion Brit Nigel Mansell, který ve formuli triumfoval ve 39 letech. Pokud by se to Schumacherovi skutečně povedlo, nejstarším mistrem světa by se stejně nestal. Tím je Argentinec Juan Manuel Fangio, který získal svůj pátý triumf ve věku 46 let. Nejstarším pilotem, jenž vyhrál Velkou cenu, je Ital Luigi Fagioli, který v roce 1951 zvítězil ve věku 53 let.

Michael Schumacher a Nico Rosberg
zdroj: ČTK/AP autor: AP Photo
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy