Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Zprávy z Tokia

Schumacher nemarní čas a začal testovat Ferrari

Řím - Sedminásobný šampion Michael Schumacher dělá vše pro to, aby jeho náhlý návrat do formule 1 byl úspěšný. Dva dny po oznámení, že nahradí vážně zraněného Felipeho Massu v kokpitu vozu Ferrari, usedl do monopostu a začal na okruhu v Mugellu testovat. S předvedeným výkon byl spokojený. "Kontaktoval jsem techniky z F1 Clienti (vozu, s kterým lze testovat po celém světě bez omezení), jestli mi jsou schopni připravit vůz," uvedl již ve středu Schumacher na svém webu. "Jednoduše potřebuji jezdit, co nejvíce to půjde," dodal.

Čtyřicetiletý Němec si u techniků vyžádal dva roky starý monopost Ferrari F2007, protože s aktuálním vozem nesmí podle současných pravidel v průběhu sezony testovat. 

Na okruhu v Mugellu nedaleko Florencie dnes odjel 67 kol. "Je skvělé se vrátit na trať ve formuli 1. A to i přesto, že je to jen dva roky starý monopost," řekl Schumacher pro www.ferrari.com. "Po pár kolech jsem se do toho dostal a byl jsem schopen jezdit kola se stejnými časy. Se svým výkonem jsem spokojený. Teď uvidíme, jak se s tím vypořádá mé tělo a svaly a jak se budu v dalších dnech cítit," dodal. 

Do soutěžního vozu usedne Schumacher až 21. srpna při prvním tréninku na Velkou cenu Evropy ve Valencii, která se jede v neděli 23. srpna. 

Již ve čtvrtek strávil vítěz rekordních 91 Velkých cen část dne na simulátoru, aby si vyzkoušel řízení. Na dráhu do Mugella přiletěl dnes ráno vrtulníkem a zahájil testování. Především si potřebuje zvyknout na vysokou rychlost a musí vyzkoušet chování krku, který si letos zranil při pádu na motocyklu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy