Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ve zpětném zrcátku

Schumacher dostane na rozloučenou formuli

Sao Paulo - Michael Schumacher se s kariérou soutěžního jezdce formule 1 rozloučil v Brazílii sedmým místem a od svého týmu Mercedes dostane na památku vůz, se kterým svoji 308. Grand Prix absolvoval. Sedminásobný mistr světa jel v Sao Paulu s nálepkou na monopostu s nápisem "Díky a na shledanou, Michaeli", se kterým ho také přivítal v depu celý jeho tým. Třiačtyřicetiletý Němec se s fanoušky rozloučil již při dopoledním warm upu, ve kterém si do auta vzal vlajku s nápisem "Děkuji".

Michael Schumacher
zdroj: Getty Images

Loučili se s ním i jeho příznivci, kteří se do Sao Paula sjeli z celého světa a na tribunách rozvinuli transparenty s řadou vzkazů. Schumacher musel přiznat, že je dojatý, ačkoliv s nijak emotivní rozlučkou nepočítal. "I když jsem počítal dny do svého odchodu, tohle mě dojalo a je to dobrý pocit," řekl Schumacher, který mistrovství světa opouští jako 13. muž konečné klasifikace.

Majitel celé řady rekordů včetně 91 vítězství ještě neupřesnil, čím naplní svůj další život, každopádně se chce ale věnovat zejména rodině a manželce Corinně. Bez aktivního působení v královské automobilové třídě se prý dokáže obejít.

"Už jsem pár závodů formule 1 sledoval v televizi. Vždycky velmi zaujatě, ale bez lítosti," poukázal Schumacher na přestávku v kariéře v letech 2007 až 2009, která oddělila superúspěšné období ve Ferrari a výsledkově spíše nepovedené angažmá v Mercedesu. "Zařídím si život s Corinnou tak, abychom nadále žili šťastně," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy