Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Viděno třemi

Šance na sedmý titul v řadě se rozplývá. Ogier v Katalánsku výrazně ztratil

Titul mistra světa v rallye bude mít podle všeho nového vlastníka. Už tak malá šance Sébastiena Ogiera na sedmou obhajobu v řadě se téměř rozplynula hned na úvod Katalánské rallye. Francouzský pilot nabral po problémech s posilovačem řízení svého citroënu více než čtyřminutovou ztrátu a je prakticky ze hry o zisk větší porce bodů, jež by mu udržely naději na obhajobu. Etapu vyhrál jeho krajan a předchůdce na trůnu Sébastien Loeb.

Sébastien Ogier
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/LAVAdinho

Ogier sice začal předposlední rallye sezony nejrychlejším časem, hned v druhé erzetě se ale projevily potíže s řízením a pětatřicetiletý Francouz začal ztrácet.

Po třetím testu se Ogier propadl až na konec třetí desítky a etapu zakončil na 17. místě těsně před Janem Kopeckým. "Po takovém začátku je hodně těžké najít motivaci," prohlásil v cíli šesté rychlostní zkoušky.

Je nám líto, video expirovalo.
Tänak je krůček od titulu, Ogier v Katalánsku výrazně ztratil

Výpadek úřadujícího šampiona tak nahrává lídrovi celkového pořadí Ottu Tänakovi, jenž do Katalánska přijel s náskokem 28 bodů před Ogierem.

K tomu, aby se jezdec Toyoty stal jako první Estonec mistrem světa už v neděli, potřebuje vést o 30 bodů. K dispozici má případně ještě závěrečnou rallye sezony v Austrálii.

Tänak je po úvodní etapě pátý se ztrátou necelých 22 sekund na Loeba. Druhý je s minimálním odstupem třetí muž průběžného pořadí MS Thierry Neuville z Belgie, který na Tänaka ztrácí 41 bodů a toto umístění by mu k udržení naděje na titul nestačilo. Dominanci vozů Hyundai potvrdil třetím místem v etapě domácí Španěl Dani Sordo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy