Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

Šampionem starého kontinentu na ploché dráze je Lambert, Milík skončil desátý

Novým mistrem Evropy na ploché dráze je Brit Robert Lambert. Titul potvrdil vítězstvím v závěrečném měření sil pětidílného seriálu v Toruni. Stříbro získal dánský jezdec Leon Madsen, bronz Rus Grigorij Laguta. Václav Milík, vicemistr z roku 2016, obsadil v celkovém pořadí šampionátu desáté místo.

Václav Milík
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Úvod ME nejlépe vyšel Madsenovi. Dánský plochodrážník vyhrál tři závody, ale na titul z předloňského roku nakonec nenavázal. Do posledního klání v Toruni už nastupoval s dvoubodovým odstupem za vítězem z Hnězdna Lambertem a ztrátu nedokázal smazat.

V základní části toruňského závodu nasbírali Lambert i Madsen po 11 bodech a oba postoupili do finále: dvaadvacetiletý Brit z druhé pozice přímo, jeho dánský sok zvládl barážovou jízdu. Ve finále pak Lambert dominoval, Madsen se z posledního místa po startu probil alespoň na druhé. Třetí dojel v Toruni Fin Timo Lahti. Milík jednu jízdu vyhrál, ale v žádné další už nebodoval.

Celý pětidílný seriál ME se odjel v červenci na oválech v Polsku. Začal a skončil v Toruni, mezitím se závodilo v Bydhošti, Rybniku a Hnězdně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy