Euroliga žen 2024/2025

Salač zajel nejlepší kvalifikaci v sezoně, v Thajsku odstartuje z druhé řady

Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Thajska silničních motocyklů z druhé řady. Šesté místo v kategorii Moto2 je pro českého závodníka letos nejlepším kvalifikačním výsledkem, v Buriramu předčil květnovou devátou příčku z Francie. Na startu se navíc po trestu pro Tonyho Arbolina postaví na pátou pozici.

Filip Salač
zdroj: Reuters autor: Kim Kyung-Hoon

Kvalifikaci Moto2 vyhrál vedoucí závodník mistrovství světa Japonec Ai Ogura. Salač za ním zaostal o 143 tisícin sekundy.

Dvaadvacetiletý český jezdec stáje Elf Marc VDS obsadil před týdnem v Austrálii 14. místo a bodoval v sedmém závodě MS za sebou. Předtím byl na začátku října třetí ve Velké ceně Japonska. V Thajsku si před dvěma lety díky druhému místu dojel pro první pódiové umístění v kategorii Moto2.

Sprint MotoGP vyhrál Ital Enea Bastianini o sekundu před lídrem šampionátu Jorgem Martínem ze Španělska. Třetí dojel obhájce titulu Francesco Bagnaia, který před nedělním hlavním závodem ztrácí na Martína 22 bodů. Po kvalifikačním prvenství nicméně Bagnaia odstartuje z lepší pozice než jeho španělský protivník.

Výsledky kvalifikace na Velkou cenu Thajska silničních motocyklů:

Moto3: 1. Kelso (Austr./KTM) 1:40,603, 2. Veijer (Niz./Husqvarna) -0,073, 3. Piqueras (Šp./Honda) -0,124.
Moto2: 1. Ogura (Jap./Boscoscuro) 1:34,728, 2. Canet (Šp./Kalex) -0,051, 3. Moreira (Braz./Kalex) -0,074, .. 6. Salač (ČR/Kalex) -0,143 (na startu závodu bude Salač po trestu pro soupeře pátý).
MotoGP: 1. Bagnaia 1:28,700, 2. Bastianini (oba It./Ducati) -0,232, 3. Martín (Šp./Ducati) -0,430.
Sprint MotoGP: 1. Bastianini 19:31,131, 2. Martín -1,357, 3. Bagnaia -2,372.
Průběžné pořadí: 1. Martín 433, 2. Bagnaia 411, 3. M. Márquez (Šp./Ducati) 351.