Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Denmark Open

Salač vyvázl z pádu v Texasu bez vážného zranění a doufá, že bude připraven na další GP

Žádné vážnější  zdravotní následky nebude mít pád Filipa Salače v nedělní Velké ceně Ameriky, a český jezdec tak doufá, že bude připraven už na další Grand Prix. Závod Moto3 v texaském Austinu musel být po nehodě českého jezdce zastaven.

Filip Salač
zdroj: ČTK/PR/CarXpert Prüstel

Salače postihl "highsider" v 7. kole při výjezdu z levotočivé jedenácté zatáčky. Český závodník přepadl přes motorku a po tvrdém dopadu se mu vysvlékla rukavice. Několik minut byl ošetřován přímo na trati, poté opustil okruh na nosítkách a zamířil do lékařského centra. Následně byl přepraven vrtulníkem do nemocnice v Austinu na vyšetření hrudníku a břicha.

"V závodě jsem neměl dobrý pocit ze zadní pneumatiky, přilnavost nebyla stoprocentní. Snažil jsem se na to tlačit, zjevně až moc. Při výjezdu ze zatáčky jsem dostal highsider a dopadl jsem na asfalt docela tvrdě, takže jsem chvilku nemohl dýchat," popsal Salač nehodu.

"Naštěstí vyšetření neodhalila žádná další zranění. Doufám, že se brzy plně zotavím a budu připraven na příští závod v Misanu," dodal jediný český účastník mistrovství světa. Na okruhu Marca Simoncelliho se pojede za tři týdny.

Je nám líto, video expirovalo.
Salač po havárii plánuje start v dalším závodě

Salačovi se před pádem v Austinu dařilo, vyhrál páteční tréninky a kvalifikoval se ze sedmého místa. V době nehody se pohyboval na začátku druhé desítky. Po třetím nedokončeném závodě za sebou je mladoboleslavský rodák, jenž se příští rok přesune do vyšší kategorie Moto2, na sedmnácté pozici průběžného pořadí MS.

Nedělní závod Moto3 byl zhruba půl hodiny po Salačově pádu restartován. Po hromadné nehodě tří jezdců byl ale znovu zastaven a poté definitivně ukončen. Premiérové vítězství slavil španělský nováček Izan Guevara.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy