BBV po 25 letech

Salač potvrdil formu i v kvalifikaci na VC Francie. Do závodu vystartuje jako čtvrtý

Fazónu ze startu ročníku potvrdil Fili Salač i v kvalifikaci na Velkou cenu Francie.
Český motocyklový jezdec odstartuje do nedělního závodu ve třídě Moto2 ze čtvrtého místa. Za autorem nejrychlejšího kola Samem Lowesem z Británie zaostal o 344 tisícin sekundy.

Filip Salač
zdroj: ČTK / AP / Hazrin Yeob Men Shah/Icon Sportswire

Salač na legendárním okruhu v Le Mans pokračuje v povedeném úvodu sezony, kterou odstartoval ziskem pole position v Portugalsku. V závodech sice skončil jednadvacetiletý pilot týmu Gresini zatím nejlépe čtvrtý, ale pokaždé se umístil v první desítce a v průběžném pořadí druhé nejsilnější kategorie mu patří po čtyřech Velkých cenách šesté místo.

Kvalifikaci královské třídy MotoGP ovládl italský obhájce titulu Francesco Bagnaia před Španělem Marcem Márquezem. Osminásobný motocyklový mistr světa Márquez se ve Francii vrací k závodění po třech vynechaných Velkých cenách kvůli zlomenině záprstní kosti palce na pravé ruce.

Sprint vyhrál poprvé v sezoně Španěl Jorge Martín před Jihoafričanem Bradem Binderem a Bagnaiou, kteří si rovnoměrně rozdělili vítězství v předchozích čtyřech zkrácených závodech. Márquez při soutěžním návratu obsadil páté místo.

Velká cena Francie, závod mistrovství světa silničních motocyklů Le Mans - kvalifikace:

Moto3: 1. Sasaki (Jap./Husqvarna) 1:41,630, 2. Moreira (Braz./KTM) -0,309, 3. Holgado (Šp./KTM) -0,328.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 1:35,791, 2. A. López (Šp./Boscoscuro) -0,245, 3. Arbolino (It./Kalex) -0,262, 4. Salač (ČR/Kalex) -0,344.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:30,705, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,058, 3. Marini (It./Ducati) -0,137.

Sprint: 1. Martín (Šp./Ducati) 19:59,037, 2. B. Binder (JAR/KTM) -1,840, 3. Bagnaia -2,632.

Průběžné pořadí: 1. Bagnaia 94, 3. B. Binder 71, 3. Bezzecchi (It./Ducati) 68, 4. Martín 60, 5. Marini 54, 6. Zarco (Fr./Ducati) 50.