Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2024

Salač po těžkém pádu zůstal v nemocnici na pozorování. V Assenu startovat nebude

Filip Salač nebude po těžké nehodě v pátečním tréninku startovat ve víkendové Velké ceně Nizozemska. Český jezdec třídy Moto2 se při pádu uhodil do hlavy a zůstane přes noc na pozorování v nemocnici. Na webu svého týmu Elf Marc VDS Salač uvedl, že se cítí dobře.

Filip Salač se strojem ze stáje ELF Marc VDS Racing
zdroj: Facebook Filipa Salače

Dvaadvacetiletý pilot skončil na zemi už po šesti minutách v sedmé zatáčce okruhu v Assenu. Po pádu viditelně kulhal, ale místo nehody opustil bez cizí pomoci. Po prohlídce ve zdravotním středisku na okruhu Salač zamířil ještě k dalšímu vyšetření do nemocnice, kde mu lékaři doporučili zůstat přes noc, aby mohli po ráně do hlavy monitorovat jeho stav.

"Tohle nebyl den, jaký jsme chtěli. Cítil jsem se na motorce dobře a měl jsem dobrou rychlost. Pak ale přišel ten zvláštní pád ve velmi vysoké rychlosti," uvedl Salač na týmovém webu. "Cítím se dobře, ale doktoři byli toho názoru, že je bezpečnější zůstat na pozorování přes noc. Jsem moc smutný, že pro mě Grand Prix skončila takovým způsobem. Věřil jsem si a byl jsem motivovaný zajet dobrý výsledek. Nyní musím odpočívat a řídit se pokyny lékařů, abych se uzdravil co nejrychleji," dodal Salač. Mistrovství světa pokračuje hned příští týden Velkou cenou Německa.

Český závodník do Nizozemska přijel jako 18. muž průběžného pořadí Moto2. Před čtyřmi týdny v Mugellu po pádu závod nedokončil, předchozí čtyři starty proměnil v body a jeho maximem je jedenácté místo z dubnové Velké ceny Španělska v Jerezu.

Kvůli Salačově havárii byl trénink zastaven červenou vlajkou a pokračoval až po vyčištění trati. V rekordu okruhu 1:35,912 ho vyhrál Španěl Fermín Aldeguer.

Ve stejném místě jako Salač upadl také druhý muž průběžné klasifikace mistrovství světa Joe Roberts a zlomil si pravou klíční kost. Také pro něj Velká cena skončila. Vedle Aldeguera přitom předčil amerického pilota už pouze Japonec Ai Ogura.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články