MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Salač po pádu nedokončil zkrácenou VC Austrálie

Filip Salač nedokončil po pádu zkrácenou VC Austrálie. Závod, který byl kvůli prudkému větru a dešti ukončen již po devíti kolech, ovládl Ital Tony Arbolino. Závod MotoGP, který se kvůli nepříznivé předpovědi jel už v sobotu, patřil Johannu Zarcovi.

Filip Salač
zdroj: Facebook Filip Salač

Lídr této kubatury Španěl Pedro Acosta po pádu v zahřívacím kole vyrážel z chvostu startovního roštu a dojel šestý. V čele seriálu má dál výrazný náskok 56 bodů. Do konce sezony zbývají tři závody.

Salačovi po nepovedené kvalifikaci vyšel skvěle start a posunul se z 18. místa až na druhou pozici. Závod pro něj ale skončil po třech kolech, když byl na třetí příčce a před ním šel k zemi Španěl Sergio García. Při pádu si český jezdec narazil koleno, ale jeho start v následující Grand Prix Thajska podle týmu Gresini není ohrožen. Po pádu nedojel Salač do cíle ani před týdnem v Indonésii.

Salač se v Austrálii do cíle nedostal

"Podmínky byly opravdu těžké, ale byli jsme rychlí jak v zahřívacím tréninku, tak v závodě. Tak rychlí, že jsem se za jedno kolo dokázal posunout o 16 míst," uvedl Salač. "Viděl jsem, že Arbolino je rychlý, tak jsem se snažil zůstat za ním a neudělat žádnou chybu. Ale pak přímo přede mnou upadl García, což mě rozhodilo, a spadl jsem taky. Mrzí mě to, protože jinak bychom bojovali o pódium," řekl český jezdec, který v průběžném pořadí MS klesl o jedno místo a je devátý.

Na Phillip Islandu se dnes odjel už jen závod Moto3, který vyhrál Turek Deniz Öncü a připsal si třetí vítězství v sezoně. Španěl Jaume Masiá vede pořadí MS už jen o čtyři body před Japoncem Ajumu Sasakim, jenž vybojoval druhé místo.

Sprint MotoGP byl kvůli špatnému počasí zrušen. Hlavní závod královské třídy se kvůli nepříznivé předpovědi jel už v sobotu a ovládl ho Francouz Johann Zarco.

Velká cena Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Phillip Islandu:

Moto3: 1. Öncü (Tur./KTM) 39:57,919, 2. Sasaki (Jap./Husqvarna) -0,407, 3. Kelso (Austr./CFMoto) -4,392, 4. Veijer (Niz./Husqvarna) -23,062, 5. A. Fernández (Šp./Honda) -31,661, 6. Rossi (It./Honda) -31,702.

Průběžné pořadí MS (po 16 z 20 závodů): 1. Masiá (Šp./Honda) 217, 2. Sasaki 213, 3. Holgado (Šp./KTM) 195, 4. Alonso (Kol./GasGas) 180, 5. Öncü 180, 6. Ortolá (Šp./KTM) 152.

Moto2: 1. Arbolino (It./Kalex) 16:22,970, 2. Canet (Šp./Kalex) -15,088, 3. Aldeguer (Šp./Boscoscuro) -15,614, 4. Alcoba (Šp./Kalex), 5. Roberts (USA/Kalex), 6. Guevara (Šp./Kalex) všichni bez času, ...Salač (ČR/Kalex) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 16 z 20 závodů): 1. Acosta (Šp./Kalex) 280,5, 2. Arbolino 224,5, 3. Dixon (Brit./Kalex) 172, 4. Canet 154, 5. Čantra (Thaj./Kalex) 127,5, 6. López (Šp./Boscoscuro) 119, ...9. Salač 108.