Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP Opava

Salač odstartuje do Velké ceny Aragonie z jedenácté příčky

Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Aragonie ze čtvrté řady. Devatenáctiletý motocyklista po druhém a šestém místě v pátečních trénincích těsně zaostal v kvalifikaci za elitní desítkou a dosáhl jedenáctého času. Pole position v Moto3 si podruhé v sezoně vyjel Jihoafričan Darryn Binder.

Filip Salač
zdroj: ČTK/PR/Snipers Team

Salač po úspěšném pátku zajel v sobotním třetím tréninku dvacátý čas a musel už do první kvalifikace. V ní byl druhý a postoupil mezi nejrychlejších osmnáct jezdců.

"V druhé kvalifikaci jsem se chtěl chytit, ale před dlouhou rovinkou jsem musel předjet ještě pomalejšího jezdce. Pak jsem neměl slipstream a nakonec on ještě předjel mě. Tam jsem bohužel ztratil třeba tři desítky. I tak jsem spokojený, motocykl funguje dobře, předjíždět mohu také v pohodě, takže už se těším na zítra," uvedl Salač.

Člen stáje CarXpert Prüstel Salač zaostal za Binderem o 751 tisícin sekundy. V Alcaňizu, kde nedělní závod nejslabší kubatury odstartuje v 11:00, může vylepšit dosavadní 17. místo v hodnocení mistrovství světa. Jeho lídr Španěl Pedro Acosta skončil dnes v kvalifikaci devátý a bude na roštu ve třetí řadě.

Kvalifikace na Velkou cenu Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. D. Binder (JAR/Honda) 1:57,724, 2. Rodrigo (Arg./Honda) -0,181, 3. Suzuki (Jap./Honda) -0,252, ...11. Salač (ČR/KTM) -0,751.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 1:51,778, 2. Gardner (Austr./Kalex) -0,279, 3. R. Fernández (Šp./Kalex) -0,306.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:46,322, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,366, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,397.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy