#ProHokejJakyJe

Salač do Velké ceny Německa v Moto2 odstartuje z třinácté příčky

Filip Salač obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Německa v kategorii Moto2 třinácté místo. Český jezdec stáje Gresini tak do nedělního závodu vyrazí z páté řady.

Filip Salač
zdroj: Facebook Filip Salač

Salač na Sachsenringu i kvůli pádu v závěru nenavázal na výkon z pátečních tréninků, ve kterých byl čtvrtý. Za nejrychlejším Španělem Pedrem Acostou zaostal o sedm desetin.

Jednadvacetiletý Salač třináctou příčkou vyrovnal své nejhorší kvalifikační umístění v sezoně. Ze stejné pozice odstartoval také v Argentině a Španělsku, kde si nakonec dojel pro sedmé, respektive deváté místo.

Kvalifikaci královské kubatury MotoGP vyhrál obhájce titulu Francesco Bagnaia. Na druhé vítězství ve sprintu za sebou to však italskému jezdci nestačilo.

Bagnaia skončil druhý a v šestém sprintu ze sedmi se umístil na pódiu. Na Španěla Jorgeho Martína, který se díky výhře posunul na druhé místo průběžného pořadí, ztratil 2,468 sekundy. Třetí místo ve sprintu obsadil Australan Jack Miller.

Kvalifikace na Velkou cena Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu:

MotoGP: 1. Bagnaia 1:21,409, 2. Marini (oba It./Ducati) -0,078, 3. Miller (Austr./KTM) -0,083.

Sprint: 1. Martín (Šp./Ducati) 20:21,871, 2. Bagnaia -2,468, 3. Miller -3,287.

Průběžné pořadí MS: 1. Bagnaia 140, 2. Martín 119, 3. Bezzecchi (It./Ducati) 113

Moto2: 1. Acosta (Šp./Kalex) 1:23,858, 2. Arbolino (It./Kalex) -0,269, 3. Dixon (Brit./Kalex) -0,300, ...13. Salač (ČR/Kalex) -0,741.

Moto3: 1. Sasaki (Jap./Husqvarna) 1:25,130, 2. Öncü (Tur./KTM) -1,092, 3. Ortolá (Šp./KTM) -1,155.