Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly

Rychlík jménem Abraham. V Argentině odstartuje z druhé příčky

Termas de Río Hondo (Argentina) - Karel Abraham odstartuje do Velké ceny Argentiny z druhého místa. Z první řady pojede v MotoGP poprvé v kariéře, v kvalifikaci ho porazil jen Španěl Marc Márquez.

Karel Abraham
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Abrahamovi se s motocyklem Ducati na okruhu v Termas de Río Hondo dařilo už od pátku. Po pátečních tréninkových jízdách byl překvapivě třetí, nyní jej ve třetím tréninku odsunul Brit Cal Crutchlow na čtvrté místo. Ve čtvrtém tréninku už závodníci museli kvůli dešti zpomalit.

Na mokré trati se posléze odehrála i kvalifikace. "Na kvaldu přišla velká nervozita, ale díky tomu, že jsme byli rovnou v Q2, tak jsem měl alespoň jistotu, že budu do 12. místa," uvedl Abraham. V jejím závěru český jezdec týmu Pull&Bear Aspar, který se do královské třídy vrátil po ročním účinkování v závodech superbiků, zrychlil a posunul se na nečekané druhé místo za suverénního Márqueze.

"Celá kvalda ale vypadala docela dobře a po přezutí na čerstvou zadní gumu jsem u výjezdu potkal Márqueze. Za ním jsem pak objel celé následující kolo a byla z toho druhá pozice! Je to vážně skvělej pocit! Už se těším na závod!" dodal Abraham, jenž na Márqueze ztratil 763 tisícin sekundy a třetího Brita Cala Crutchlowa porazil o pouhé tři tisíciny. 

Abraham byl v kvalifikaci MotoGP dosud nejlépe šestý v Silverstonu 2011 ve své první sezoně v královské třídě. Naposledy byl v desítce o rok později v Brně, kde odstartoval jako devátý. "Teď se hlavně udržet nohama na zemi a pracovat na dosažitelných cílech. Teď začínáme makat na tom, abychom zítra odjížděli z Argentiny s úsměvy na rtech!!!" uvedl.

"Ať děláme, co děláme, pořád jsme zhruba vteřinu za prvním a to je v takto vyrovnaných podmínkách hrozně moc. Když se podíváme na dnešní výsledky, od 11. místa nás dělí dvě desetinky, ale to nic nemění na tom, že bychom měli být někde jinde. Tento rozdíl, který nás dělí od top ten, je prostě rozdíl ve výkonu, který pořád postrádáme," uvedl Kornfeil.

Kvalifikace na Velkou cenu Argentiny, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Termas de Río Hondo:

Moto3: 1. McPhee (Brit./Honda) 1:49,094, 2. Bulega (It./KTM) -0,154, 3. Martín (Šp./Honda) -0,229, ...22. Kornfeil (ČR/Peugeot) -1,069.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:47,512, 2. Abraham (ČR/Ducati) -0,763, 3. Crutchlow (Brit./Honda) -0,766.

Moto2: 1. Oliveira (Portug./KTM) 1:45,616, 2. Morbidelli (It./Kalex) -0,099, 3. A. Márquez (Šp./Kalex) -0,248.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy