Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Brazílie - Portoriko

Rovanperä směřuje k prvnímu triumfu, v Estonsku vede téměř o minutu

Finský pilot Kalle Rovanperä ve druhé etapě Estonské rallye zvýšil svůj náskok na téměř minutu. Za továrním jezdcem Toyoty zaostává Ir Craig Breen s vozem Hyundai. Vedoucí muž šampionátu Francouz Sebastién Ogier s Toyotou bojuje o třetí místo s belgickým jezdcem Hyundaie Thierrym Neuvillem.

Kalle Rovanperä při Estonské rallye
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Nikos Katikis

O třetí místo usilují další jezdec Hyundaie Belgičan Thierry Neuville a vedoucí muž mistrovství světa Francouz Sébastien Ogier s Toyotou. Oba na Rovanperäho ztrácejí zhruba minutu a půl, Neuville je rychlejší o 18 sekund. "Nebojuji tady o třetí místo s Thierrym, ale o vedení v šampionátu s Elfynem (Evansem). A ten je za mnou," prohlásil sedminásobný mistr světa Ogier.

Šest z dnešních devíti rychlostních zkoušek vyhrál domácí pilot Ott Tänak, ve dvou dalších dojel druhý. Předloňský mistr světa však přišel o šanci na čtvrtý triumf v Estonské rallye za sebou už v pátek, kdy ho postihly tři defekty a musel odstoupit. Vinou penalizací pokračuje v soutěži s propastnou ztrátou na nejlepší.

Je nám líto, video expirovalo.
Rovanperä míří v Estonsku k prvnímu triumfu v MS

Rovanperä si pojistil první místo hned v úvodní dnešní erzetě, v níž na Breena najel 14 vteřin. Posléze jeho náskok vystoupal až na více než tři čtvrtě minuty. Na pódium se v MS dosud prosadil dvakrát, loni byl třetí ve Švédsku a letos druhý v Arktické rallye.

"Byl to opravdu úžasný den, náš náskok se proti včerejšku nesmírně zvětšil. Právě na tu první zkoušku jsem se hodně připravoval, věděl jsem, že může přinést velké rozdíly. Vyplatilo se a zítra to naše úsilí může být o něco snazší," uvedl Rovanperä.

Estonská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:

1. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) 2:17:46,8, 2. Breen, Nagle (Ir./Hyundai i20) -50,7, 3. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -1:20,9, 4. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -1:38,8, 5. Evans, Scott (Brit./Toyota Yaris) -2:02,2, 6. Suninen, Markkula (Fin./Ford Fiesta) -6:14,3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články