Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Rovanperä ovládl první etapu keňské Safari rallye

Úvodní etapu keňské Safari rallye ovládl dvojnásobný mistr světa Kalle Rovanperä. Třiadvacetiletý Fin, který letos startuje jen ve vybraných soutěžích, dnes vyhrál všech šest rychlostních zkoušek. V čele třetího dílu světového šampionátu má náskok téměř 57 sekund.

Kalle Rovanperä
zdroj: Reuters

Na druhém a třetím místě figurují další jezdci Toyoty Brit Elfyn Evans a Japonec Takamoto Kacuta. První etapa vůbec nevyšla týmu Hyundai. Vedoucí jezdec mistrovství Belgičan Thierry Neuville, který byl nejrychlejší ve čtvrtek v zahajovací rychlostní zkoušce, měl dnes ve třetím měřeném úseku defekt. V průběžném pořadí mu patří čtvrté místo s mankem 1:07,3 minuty na Rovanperäho.

Ještě hůře dopadli další jezdci Hyundaie. Fin Esapekka Lappi, který byl v polovině etapy druhý za Rovanperäm, měl poruchu převodovky a zbylé tři rychlostní úseky už nejel. Estonec Ott Tänak, jenž ho na průběžné druhé pozici vystřídal, následně při nárazu o kámen poškodil řízení a první etapa pro něj rovněž skončila předčasně.

Je nám líto, video expirovalo.
Rovanperä ovládl první etapu Safari rallye

"Nemůžu si stěžovat," řekl s úsměvem Rovanperä po první etapě. "V závěru to bylo drsné pro každého, vyjeté koleje byly čím dál hlubší. Neriskoval jsem a objížděl jsem všechny kameny, abych auto nerozbil. Rád bych jel rychleji, ale v tuto chvíli je to dobré," prohlásil finský jezdec, který v Keni vyhrál předloni.

Toyota usiluje o čtvrtý triumf v Safari rallye za sebou. V roce 2021 a loni triumfoval Francouz Sébastien Ogier, s kterým se Rovanperä letos v šampionátu střídá.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články