Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Rossi odejde po sezoně z Yamahy, bude jezdit za Ducati

Brno - Slavný italský motocyklový jezdec Valentino Rossi s koncem sezony odejde po sedmi letech z Yamahy. Devítinásobný mistr světa bude od příštího roku jezdit za tým Ducati, s nímž podepsal dvouletou smlouvu. Rodák z Urbina, jenž je se 104 výhrami v mistrovství světa druhým nejúspěšnějším jezdcem historie, přitom během svého působení v Yamaze udělal z průměrné stáje tým bojující o tituly.

"Přišla doba na nové výzvy. Má práce v Yamaze je u konce," uvedl jednatřicetiletý Rossi v tiskovém prohlášení, které Yamaha zveřejnila několik hodin po skončení Velké ceny České republiky v Brně. Rossi se během působení v Yamaze stal čtyřikrát mistrem světa a navázal na tři prvenství, která získal s jiným japonským motocyklem Honda.

Jeho šance na rozloučení s Yamahou ziskem titulu jsou letos prakticky nulové, neboť kvůli zranění z Velké ceny Itálie vynechal čtyři Velké ceny, navíc sezoně suverénně vládne jeho týmový kolega Jorge Lorenzo ze Španělska.

Rossi, jenž pojede v příští sezoně na stroji stejné značky jako český nováček Karel Abraham, se po přestupu k Ducati vrátí po 12 letech k italskému výrobci. Své první dva tituly ve třídách do 125 ccm a 250 ccm získal populární "doktor" na aprilii.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy