Následuje
M ČR v latinskoamerických tancích 2020

Rallye Vsetín vyhrál Tomaštík a stal se mistrem ČR v jednodenních soutěžích

Vsetín - Jaromír Tomaštík s vozem Subaru Impreza WRC zvítězil v Rallye Vsetín a stal se mistrem České republiky v jednodenních automobilových soutěžích. V sezoně vyhrál už čtvrtou sprintrallye a díky zisku titulu oslavil největší úspěch v dosavadní kariéře.

Jaromír Tomaštík ve voze Subaru Impreza WRC
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Tomaštík ve Vsetíně bojoval o vítězství s Miroslavem Jakešem, kterého nakonec díky nejrychlejšímu času v závěrečné osmé rychlostní zkoušce porazil o tři sekundy. Třetí místo v 11. ročníku soutěže obsadil loňský český šampion Roman Odložilík.

"Cíl sezony byl skončit do třetího místa, takže tohle je výrazně nad plán. Ale vyhrát doma a ovládnout i absolutní pořadí, to je perfektní pocit," radoval se Tomaštík. Ve Vsetíně totiž žije a před 42 lety se tam i narodil.

Výsledky Jakeše, Odložilíka a celkově šestého Němce Mathiase Kahleho se do hodnocení MČR nezapočítávaly, neboť všichni startovali v takzvaném poháru pořadatele. Do domácího mistrovství tak získal druhý nejvyšší počet bodů čtvrtý Jan Sýkora, který ve Vsetíně bojoval s Tomaštíkem o titul.

Obhajovat titul Tomaštík prakticky jistě nebude. "Letošní sezona byla moje poslední, kdy jsem startoval pravidelně. Teď se chci věnovat hlavně týmu, který manažersky vedu. Závodění nechám mladším," uvedl Tomaštík, který šéfuje týmu JT Říha Group rallye.

Rallye Vsetín, závěrečný závod MČR ve sprintrallye:

1. Tomaštík, Baran (ČR, SR/Subaru Impreza WRC) 39:30,8, 2. Jakeš, J. Novák (Citroën DS3 R5) -3,1, 3. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -7,3, 4. Sýkora, Šlehoferová (Ford Fiesta R5) -42,2, 5. Dohnal, Palivec (Peugeot 207 S2000) -55,9, 6. Kahle, Dörr (Něm./Škoda Fabia WRC) -57,3.

Konečné pořadí MČR: 1. Tomaštík 144, 2. Sýkora 126, 3. Trněný 97.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy