Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS ve florbalu žen v Česku

Rallye Pačejov přišla o hlavní sponzory, ale vydržela

Horažďovice - Po měsíci bude pokračovat seriál v rallye. Na programu je v sobotu sprint Rallye Pačejov. Závod to přitom měl hodně nahnuté. Se ztrátou sponzorů se však dokázal vyrovnat a v pátek i v sobotu se v okolí Horažďovic pojede už 38. ročník.

Jan Kopecký
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

"Měli jsme po minulém ročníku velké dilema – opustili nás dva hlavní sponzoři a neměli jsme dost peněz," vzpomínal na těžké chvíle ředitel akce Pavel Štípek. "Pak jsme si ale řekli, že značka Rallye Pačejov je už tak vysoko, že se nemůžeme jen tak vzdát bez boje," dodal. 

Prozradil, že se pořadatelé nyní vydali cestou malých sponzorů. "Teď můžu říct, že finanční stránka je zajištěna. Určitě nám k tomu pomohla i nabitá startovní listina," dodal spokojeně a pochvaloval si hlavně podporu Obecního úřadu v Pačejově. 

Je nám líto, video expirovalo.
Rallye Pačejov se pojede už poosmatřicáté

Takže v tvrdé době, kdy se peníze na rallye shánějí hodně těžko, a kvůli financím skončila například i Rallye Jeseníky, tradiční soutěž jede dál.

"Nesehnali jsme žádného silného sponzora do názvu, proto jsme zůstali u našeho klasického,“ dodal před závodem, který má na startovní listině téměř sto padesát posádek. 

Za černé koně jsou považováni slovenský účastník juniorského mistrovství světa Martin Kočí s Filipem Schovánkem. "Chceme se pokusit to potvrdit, ale bude to těžké," konstatoval Schovánek. "Martin totiž Pačejov nezná, na rozdíl od jiných posádek, ale pokusíme se to smazat Martinovými zkušenostmi z mistrovství světa," dodal navigátor s vírou v místa na stupních vítězů.

Hlavní zprávy