Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Maďarsko

Zranění Lhotského nepustilo na letošní Dakar, těší se na ten příští

Motocyklista Rudolf Lhotský sleduje letošní ročník Rallye Dakar z domova. Ze závodění jej totiž vyřadilo zraněné koleno, a tak lituje, že se v roce 2020 nemůže prestižního motoristického podniku zúčastnit. Své ambice si proto schovává na příští rok.

Rudolf Lhotský
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Po operaci je teprve šest týdnů, ale věří, že se zotaví brzy. Když nemůže sednout na motocykl, zlepšuje svou fyzickou kondici v posilovně a na kole.

"Mám pořád zranění kolene, které se projevilo v říjnu na závodech v Tunisu. Rozhodli jsme se pro operaci, čímž jsem bohužel musel letošní závod vynechat."

Okomentoval také výběr nové destinace, kterou se v letošním roce stala Saúdská Arábie.

"Je to úplně jiná destinace. Bylo spoustu očekávání, jaká ta země bude, protože se zde závody často nejedou. Jižní Amerika už byla vyčerpaná a v těchto destinacích se jezdcům určitě jede lépe."

"Od našich kluků vím, že se jim jede dobře. Není tam takový tlak, protože tam nechodí ani tolik diváků," dodal Lhotský.

Na Dakaru si zatím velmi dobře vedl český motocyklový závodník z kategorie malé moto Roman Krejčí. V páteční 6. etapě ovšem havaroval a musel jej z místa nehody transportovat vrtulník. Havaroval také Milan Engel.

"Byl jsem s Romanem v Tunisu, kde jsem s ním závodil. Je to rychlý závodník a silný člověk, takže je mi líto, že vypadl. Čekal jsem od něj nějaké 40. místo, protože na to měl. Věřím, že se dá rychle dohromady a příští rok jej uvidíme," uvedl Lhotský.

Je nám líto, video expirovalo.
Rudolf Lhotský hodnotí dosavadní představení Čechů na Dakaru

Sám tvrdí, že pro kategorii malé moto musí být člověk opravdu dobře připravený jak psychicky, tak fyzicky. "Malé moto bych si chtěl vyzkoušet. Už letos jsem měl jet bez mechanika a prakticky jen s jednou bednou."

V Maďarsku na rallye si vyzkoušel také roli navigátora, když sedl do auta s Borisem Vaculíkem, který na letošním Dakaru závodí v kategorii aut a v 6. etapě mu patřilo 28. místo.

"Jede velmi dobře. A i když jsem si myslel, že letošní Dakar pojedeme spolu, Martin Plechatý učinil správné rozhodnutí vrátit se k němu, protože spolu jedou na výborný výsledek," ohodnotil Lhotský.

Ten už myslí na Rallye Dakar 2021. Sezona mu začne v únoru a v březnu, kdy se zúčastní soustředění na kole. V březnu potom usedne zpět na motorku a v květnu jej čeká rallye terénem podobná Saúdské Arábii a také další závody v zahraničí.

"Budu se pilně připravovat. Realita závodníka motorkáře je jiná než ta, kterou vidíme z televizní obrazovky. Těším se, i když vím, že to bude těžké. Doufám ale, že v roce 2021 se tam ukážu," řekl Lhotský.

Hlavní zprávy