Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Valtr zajel na Dakaru životní výsledek, přesto nebude v Buggyře pokračovat

Praha - Jaroslav Valtr se osmým místem v kategorii kamionů postaral o nejlepší český výsledek na Rallye Dakar, přesto překvapivě nebude pokračovat ve spolupráci s Tatra Buggyra Racing. Vedení týmu ukončení spolupráce oznámilo bezprostředně po příletu z Argentiny.

Je nám líto, video expirovalo.
Nejlepší Čech na Dakaru Valtr končí u týmu Buggyra

"Důvodem je to, že máme jinou představu o fungování profesionálního týmu," uvedl manažer Buggyry Jan Kalivoda. Sám Valtr byl tímto vyjádřením hodně překvapený. "Jestli jsme si rozbili bábovičky na písečku, tak je potřeba je pospravovat. Ale pokud mi nikdo nic neřekne a hned vydá prohlášení o ukončení spolupráce, tak nějak nevím, co k tomu mám říct," reagoval Valtr.

Posléze ale přiznal, že bezprostředně po skončení rallye měl s týmem debatu, na které se vyjádřil, jakým způsobem by se měla stáj vést a co by se mělo dělat pro jezdce. "Zřejmě moji kritiku brali jako neprofesionální přístup. Pro mě je vždy na prvním místě sportovní stránka věci," řekl Valtr. "Nebyl jsem stoprocentně spokojený se servisem, což jsem řekl na rovinu," dodal.

Podle něj není správné, že se řeší nejprve věci pro média. "(Martin) Kolomý jede jako blázen, praští s tím a prezentuje se to, že má smůlu. Tak to se mi nelíbí. A řekl jsem to na rovinu. Oni to berou tak, že je to zajímavé. Tak jsem jim říkal, ať se pozabíjí, že to dělat nebudu. Manažer tam nemá běhat s fotoaparátem..." podotkl šestatřicetiletý pilot, který má na svém kontě pět startů na Dakaru.

Kalivoda jeho výkon v závodě chválil. "Jeho Phoenix letěl, tahle premiéra Tatry se osvědčila. Obavy, které jsme z auta měli, byly zbytečné. Je spolehlivé a důkazem toho je Jardovo osmé místo a pozice nejlepšího Čecha v kamionech. Výborně ho otestoval a je to dobrý krok dopředu. Příště s ním pojede i Kolomý, který se rozhodl pro osvědčenou koncepci modelu 815," uvedl Kalivoda.

Jedničkou týmu byl Martin Kolomý, jenž dokázal vyhrát etapu a na začátku slavné soutěže se držel v popředí. V 7. a 8. etapě však měl velké technické problémy a nakonec skončil sedmnáctý. "Martin ukázal, že může porážet nejlepší auta. Jenže ho zastavily technické problémy, ale i tak si myslím, že ukázal, že je to velký hráč a že patří minimálně do top pět," řekl šéf týmu, podle kterého příští rok Buggyra nastoupí na start Dakaru s minimálně třemi kamiony.

Jednou z nejvýraznějších postav týmu byl navigátor Josef Kalina, který jel s Valtrem. Osmašedesátiletý matador závodil ještě s Karlem Lopraisem a letos si připsal jubilejní třicátý start, možná ale poslední. "Do špičkového kamionu, který pojede o umístění, se už neposadím. V mém věku už není tělo tak odolné. Kdyby se však naskytla šance, že by jel někdo třeba doprovod Martinovi Kolomému a ubral proti němu o nějakých deset procent na rychlosti, tak bych o tom uvažoval," uvedl Kalina.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy