Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Triatlon

Tragédie na Dakaru, o život přišel polský motocyklista Hernik

Chilecito (Argentina)  Letošní Rallye Dakar si vyžádala první oběť, ve třetí etapě zahynul polský motocyklový jezdec Michal Hernik. Nováček v soutěži byl nalezen mrtev 14 kilometrů před cílem rychlostní zkoušky. Organizátoři uvedli, že okolnosti jeho smrti nejsou známy, nenašla se ani jeho helma. Hernik je už 66. obětí v historii slavného maratonského podniku, pátou po přesunu rallye do Jižní Ameriky.

Michal Hernik
zdroj: AP autor: Natacha Pisarenko

Osudnou se mu stala třetí etapa na argentinské půdě ze San Juanu do Chilecita, ve které motocyklisté absolvovali 657 km, z nichž 220 km tvořila rychlostní zkouška. Během ní se organizátorům ztratil Hernikův signál, proto se ho vydali hledat vrtulníkem. Nalezen byl asi 300 metrů od trati, lékař mohl pouze konstatovat smrt polského jezdce.

"Našli jsme ho mimo pouštní trať bez zjevného zranění a bez poškození na motorce," uvedl v ve středu odpoledne ředitel závodu Etienne Lavigne, jenž navíc dodal, že u těla nebyla závodníkova helma. "Okolnosti, které provázely jeho smrt, je třeba vyšetřit," stojí v prohlášení organizátorů.

Hernik měl podle polských médií účast na Rallye Dakar jako dárek ke 40. narozeninám, které by oslavil 30. ledna. V úvodní etapě obsadil 79. místo, po dvou dnech mu patřila 84. příčka.

Polský závodník je pátou obětí z řad účastníků dakarské rallye od jejího přesunutí z Afriky do Jižní Ameriky. I všichni předchozí zesnulí byli motocyklisté - Francouz Thierry Pascal (2009), Argentinec Jorge Martínez Boero (2012), Francouz Thomas Bourgin (2013) a Belgičan Eric Pallante (2014).

Zdroj
ČTK, France 24

Hlavní zprávy