Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Gymnastika

Rallye Dakar se ani v příštím roce kvůli úsporám nepojede v Chile

Trasa Rallye Dakar ani v nadcházejícím ročníku nepovede přes Chile. Důvodem mají být úsporná opatření vlády. Ministryně sportu Pauline Kantorová ale věří, že slavná soutěž se do Chile v budoucnu vrátí. "V příštím roce nebudeme hostit Rallye Dakar. Doufáme ale, že v roce 2020 se vrátí s veškerou ochranou našeho kulturního dědictví a životního prostředí," uvedla Kantorová.

Rallye Dakar
zdroj: ČTK/EFE/ autor: David Fernández

Nový chilský prezident Sebastián Piňera v minulých dnech uvedl, že stát plánuje výrazná úsporná opatření a hlavní prioritou budou děti a staří lidé. Země by měla snížit daňové zatížení o 4,6 miliardy dolarů.

Rallye Dakar se v Jižní Americe koná od roku 2009, letos trať vedla z Peru do Bolívie a cíl byl v Argentině. V Chile se naposledy závodilo v roce 2015.

Zprávy z Chile zřejmě zaskočily organizátory, kteří dnes na Twitteru oznámili, že jsou nuceni odložit zveřejnění podoby trati. Zástupci českého týmu Buggyra na svém webu minulý týden uvedli, že podle jejich informací by příští ročník měl být revoluční a závodit by se mělo v Ekvádoru, Peru a Chile.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy