Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Finsko

Podmol se příští rok vrátí na Dakar, pojede v kategorii bez asistence

Libor Podmol se v příštím roce vrátí na Rallye Dakar. Bývalý mistr světa ve freestyle motokrosu si premiérový start na slavném závodě připsal v roce 2021, kdy obsadil 31. místo. O rok později musel plánovanou účast zrušit kvůli zdravotním problémům, tentokrát je ale fit a organizátoři mu již potvrdili přihlášku. Podmol se chystá startovat v kategorii Original by Motul pro jezdce bez asistence.

"Být sám na Dakaru je výzva, a hlavně dobrodružství, které chci zkusit. Bude to podobný adrenalin jako salto na této motorce přes můj plot. Myslím, že jsem první, co předvedl opravdový freestyle trik na dakarském speciálu," uvedl Podmol.

Oznámení druhého dakarského startu totiž doprovodil freestylovým trikem "Backflip Indian air" na vlastní zahradě.

Loňským startem na Dakaru si splnil sen, navíc se mu podařilo dorazit až do cíle. I díky pomoci Romana Krejčího, který mu v poslední etapě půjčil vlastní kolo, aby Podmol mohl rallye dokončit.

Teď se Podmol těší na druhou účast. "Koncem měsíce mi přišel e-mail od organizátorů, že jsem akceptovaný. Přitom jsem slyšel od jezdců, že je plno. Jsem rád, že to klaplo," radoval se osmatřicetiletý závodník.

Těší se i na novou kategorii. "Takhle dříve jezdili všichni. Bude to velká výzva, protože mechanik úplně nejsem. Hlavně elektronika na dakarské motorce je mazec a budu se muset na vše pořádně podívat," řekl Podmol.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články