Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Pabiška: Na Dakaru se armáda peněz nepřetlačí

Praha - Motocyklový jezdec David Pabiška sice na Rallye Dakar nevylepšil své nejlepší umístění, přesto byl s čtyřiadvacátým místem spokojený. V náročné soutěži měl letos několik pádů a musel se vyrovnat i se zdravotními handicapy. "Samozřejmě že jsem po loňsku chtěl skončit výše, ale limitovala mě zranění a problémy, které jsme měl. Potkala mě největší havárie po roce 2009," řekl Pabiška.

David Pabiška
zdroj: ČT sport

Závodit musel s vykloubeným palcem na pravé ruce a vykloubeným kotníkem. "Kotník se vcelku rychle srovnal, ale palec dost bolel," přiznal Pabiška, který byl loni osmnáctý.

Po propadu do čtvrté desítky průběžného pořadí už nechtěl jet na hraně rizika. Navíc se před něj na startu posunuly i čtyřkolky a na trati se tak hodně prášilo. "Pak už to bylo o tom, zda se člověk rozhodne jet vabank, nebo bude čekat, jak odpadnou soupeři. Já jsem se rozhodl příliš neriskovat, protože letošní Dakar byl diametrálně rozdílný oproti minulým. Byl strašně rychlý a technické pasáže, které mi loni vyhovovaly, tam nebyly," vysvětlil.

Pabiška neobhájil pozici české jedničky, na kterou se posunul nováček Ondřej Klymčiw, jenž dojel celkově dvacátý. Tím se však devětatřicetiletý motocyklista vůbec nezabývá. "Mně šlo vždy o absolutní výsledek nebo výsledek v amatérské třídě, to je důležité. Kdyby se člověk soustředil na to být nejlepší z české party, tak by se asi dalo taktizováním jet na pozici v uvozovkách české jedničky. To mi ale bylo jedno," řekl Pabiška.

Je nám líto, video expirovalo.
Pabiška: Chtěl jsem skončit výš, ale nakonec jsem spokojený

Zatímco nejlepší čeští motocyklisté v současnosti bojují na Dakaru o umístění na rozmezí druhé a třetí desítky, Slováci Štefan Svitko a Ivan Jakeš se dokázali pohybovat v Top 10 a Svitko nakonec skončil celkově pátý. "Je to otázka bankovek. Jak říkal můj kolega Dušan Randýsek, v tomto závodě se armáda peněz nepřetlačí. Pokud si člověk muže dovolit zlepšit přípravu a mít k dispozici o chloupek lepší motorku od fabriky, tak je to cítit. My máme profesionální tým, ale tam jsme se ještě nedostali," uvedl Pabiška.

Částka, která by tým posunula, je zhruba 500 tisíc korun. "My už teď máme rozpočet na čtyřech milionech a shání se to těžko," řekl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy