Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Reprezentovat je pro nás nejvíc

Na jubilejní Dakar vyráží tým MRG i se ženou, největší ambice má Cerutti

V nejsilnějším a početně největším složení se v lednu postaví na start jubilejního 40. ročníku Rallye Dakar český motocyklový tým Moto Racing Group (MRG). Milana Engela, Itala Jacopa Ceruttiho a Tomáše Kubienu doplní Jan Veselý s Olgou Roučkovou. Stejně jako v předešlém ročníku slavného závodu tak bude mít tým zastoupení mezi motocyklisty i čtyřkolkami, na kterých pojedou Kubiena a Roučková.

Milan Engel
zdroj: ČTK autor: Ondřej Záruba

"Rozšíření týmu přišlo postupně. Nejprve jsme začali jednat s Olgou, která se dokázala na Dakar kvalifikovat, a pak přišel Honza s tím, že by dal ještě jeden Dakar a opět v kategorii malle moto, kdy si jezdci servisují motorky sami," uvedl týmový manažer Ervín Krajčovič.

Přestože MRG tým pozici jedničky neurčil, největší ambice má Cerutti, který obsadil v roce 2016 dvanácté místo. V letošním ročníku chtěl útočit na elitní desítku, ale ve třetí etapě spadl a zlomil si prst. Lékaři mu poté další účast zakázali.

"Minulý ročník skončil špatně. Teď se ale cítím výborně. Jel jsem dva závody v Maroku, které jsem bral jako trénink, a jsem odhodlaný na Dakaru uspět," uvedl Cerutti, který se chystá na třetí dakarský start.

Je nám líto, video expirovalo.
Novotná a Roučková se představí na dakarské rallye

Již počtvrté se na věhlasné rallye představí Engel, který by se chtěl posunout do elitní dvacítky. "To byl cíl už v minulém ročníku, ale nakonec to nevyšlo. Přišlo několik chyb a problémů a bylo po šancích. Tentokráte se chci problémů vyvarovat," přál si Engel, který byl letos čtyřiatřicátý.

Nejzkušenějším členem týmu je Veselý, který má na kontě sedm startů. Přesto pro něj bude nadcházející ročník premiérový, poprvé pojede v kategorii malle moto. Bude tak mít k dispozici jen omezené náhradní díly a o motocykl se bude i sám starat.

Motocyklista Jan Veselý
zdroj: Isifa/EPA

"Zatím jsem to jen viděl v bivacích. Když bych to odlehčil, tak je to kategorie sám si peru, sám si vařím. Vše budu mít v jedné tašce, v jedné krabici," řekl Veselý, jenž se na Dakar vrací po roční přestávce.

Naprostým nováčkem je Roučková, první česká čtyřkolkářka, která se na Dakar vydá. "Chci se učit a dojet do cíle. Jiné ambice nemám," řekla Roučková.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy