Následuje
V šachu

Moto Racing Group nasadí na Dakar českou sestavu. Roučková schází kvůli "erotickému" sporu

V českém složení se v lednu postaví na start Rallye Dakar tým Orion Moto Racing Group. Motocyklistu Milana Engela a Tomáše Kubienu doplní na čtyřkolce zkušený motokrosař Martin Michek, kterého čeká premiéra ve slavné soutěži.

Tomáš Kubiena (uprostřed) a motocyklisté Milan Engel (vlevo) a Martin Michek
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Věřím, že to dotáhneme daleko. Milan je zralý závodník a už ví, do čeho jde. Tomáše zatím pokaždé zradila technika, ale věřím, že tentokrát už bude mít štěstí a uspěje. A Martin je skvělý závodník, který toho má ještě hodně před sebou. Jsme v kontaktu už dva roky a jsem rád, že se rozhodl do toho jít s námi," řekl šéf týmu Ervín Krajčovič.

Engel byl letos patnáctý a postaral se o nejlepší český výsledek v kategorii. "Vyplatilo se mi, že jsem jel od začátku hlavou. A podobně chci jet i v lednu," uvedl Engel.

Slavná rallye se pojede poprvé v historii v Saúdské Arábii, což bývalý endurový jezdec vítá. "Bude to pro všechny něco nového a ani fabriky nebudou mít všechny informace. Věřím, že to i díky tomu bude vyrovnanější," dodal. 

Moto Racing Group se chystá na Dakar, nováčkem je Michek

Čtvrtý start na Dakaru čeká Kubienu, jenž rok co rok patří mezi nejlepší v kategorii, ale ještě ani jednou nedojel do cíle. "I já věřím, že pro čtyřkolky je přesun z Jižní Ameriky dobrý krok. Startovalo u nás vždy hodně domácích závodníků, kteří tam celoročně trénovali a znali tratě. Teď na tom budeme všichni stejně," upozornil.

Dakarská premiéra naopak čeká Michka. Šestinásobný domácí motokrosový mistr se v minulosti stal dvakrát vicemistrem světa v kategorii MX3 a letos ovládl evropský šampionát ve třídě Open.

Rok 2020 bere jako začátek velké cesty. Postupně se chce propracovat do absolutní špičky v dálkových soutěžích. "Je to velký životní krok, ale věřím, že je správný. Pro každého člověka, který se pohybuje kolem motoristického sportu, je Dakar vyvrcholením něčeho. Je to celosvětově známý závod, nejtěžší na světě a asi to bude opravdu masakr," prohlásil Michek.

Při prvním startu chce hlavně dojet do cíle. "Mám srdce závodníka a jedu tam závodit. Plán do budoucnosti je jasný, chceme se zlepšovat a posouvat hranice výš a výš. Jednou bych se chtěl měřit s nejlepšími. Jdu do toho ale s pokorou."

Roučková bude scházet kvůli sporu s hlavním sponzorem

Původně měla v týmu startovat i Olga Roučková s buggynou. První česká žena, která slavnou soutěž dokončila, ale musela účast kvůli potížím s hlavním sponzorem zrušit. Její účast měl sponzorovat Penthouse, ale v islámské zemi je erotická tematika stejně jako propagace a konzumace alkoholických nápojů tabu.

"Mrzí nás to. Celý rok jsme se připravovali, vyvíjeli jsme techniku. Snažili jsme se a věřili, že budeme moct startovat, ale bohužel," konstatovala Roučková, která Dakar dokončila na čtyřkolce i s buggynou.

Olga Roučková
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

S velkým předstihem také zástupci týmu MRG oznámili, že angažovali výborného autokrosového jezdce Václava Fejfara, jenž by za ně v roce 2021 měl jet v kategorii buggyn.

"V autokrosu už jsem dosáhl všech úspěchů, navíc naše kategorie jde s ohledem na předpisy od mezinárodní federace do pozadí. Uvidíme, jak se vše vyvine, ale každopádně je to pro mě obrovská výzva," uvedl několikanásobný evropský šampion.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy