Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Místo Dakaru operace. Nechám se spravit a snad na tom budu lépe, řekl Podmol

Druhou účast na Rallye Dakar musí motocyklista Libor Podmol nuceně odložit. Bývalý mistr světa ve freestyle motokrosu se premiérového startu na slavném závodě dočkal letos, kdy obsadil 31. místo. Další pokračování v lednu neproběhne, neboť v prosinci absolvuje operaci nohy, ze které mu lékaři odstraní šrouby po pádu z roku 2019.

Libor Podmol při pádu na Rallye Dakar
zdroj: MCHphoto.cz

"Poté, co jsem se v létě vrhl po hlavě do tréninku, mě začaly zlobit nohy. Po dohodě s mým doktorem jsem se rozhodl pro vyndání šroubů z mé horší nohy. Můj zdravotní stav nedovoloval stoprocentní přípravu na nadcházející Rallye Dakar. Rozhodl jsem pro operaci, díky níž snad na tom budu v budoucnu lépe," uvedl Podmol. "Teď se nechám spravit a příští rok se budu v lepším zdravotním stavu připravovat na další ročník," doplnil.

Podle prvotních plánů měl operaci podstoupit již v listopadu, ale nakonec termín o měsíc posunul. V sobotu 27. listopadu se totiž chce představit v pražské O2 areně na jubilejním 20. ročníku FMX Gladiator Games. "Když jsem se dozvěděl, že se Gladiátoři uskuteční, posunuli jsme to. Abych mohl skočit frontflip pro pražské diváky," řekl motokrosař, který má po těžkém pádu z dubna 2019 v Mnichově v nohách 43 šroubů. 

Podmol je aktuálně v Namibii, kde natáčí nový film "Život je cíl". Ten navazuje na film "Cesta je cíl", mapující jeho cestu ke startu na Rallye Dakar. "Procestujeme s ním svět a budeme se snažit přijít na otázku, jak správně žít," konstatoval Podmol, jenž se chystá dále natáčet ve východní Evropě a na Srí Lance.

Sedmatřicetiletý motorkář již plánuje i závodní program na příští rok. V druhé polovině března se chce představit na Africa Eco Race - závodu, který vede po stopách původního Dakaru. "Bude to první přípravný závod na Dakar 2023, který bych chtěl objet ve zdraví a naplno," uvedl Podmol. Již dříve avizoval, že podruhé by se na slavném závodu chtěl představit v kategorii Original by Motul, vypsané pro jezdce bez asistence.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články