Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem

Klymčiw a motorka? Zatím ne. A Dakar? Podívám se jen na ukázky, říká

Motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw utrpěl na lednové Rallye Dakar nejvážnější zranění v kariéře. Po pádu ve třetí etapě si poranil obratle, absolvoval několik operací a řadu týdnů strávil v nemocnicích v Limě a v Praze. Přestože se jeho stav za téměř pět měsíců od nehody výrazně zlepšil a už se dokonce projel na motocyklu, na návrat k závodům nemyslí a je možné, že už rallye jezdit nebude. Svou sportovní budoucnost Klymčiw momentálně neřeší.

Ondřej Klymčiw
zdroj: ČTK/PR/ autor: KLYMČIW Racing

Klymčiw si uvědomuje, že jeho zranění byla vážná. Před operací zlomených obratlů i po ní byl dlouho v umělém spánku. Měl problémy s průtokem krve mozkem, lékaři mu museli odsávat tekutiny z plic.

"Měl jsem obrovské štěstí. Vše jde nadmíru dobře," uvedl Klymčiw, který je stále v péči lékařů. "Ještě je spousty práce před námi, což je hlavně na mně. Stal se zázrak a je jen na mně, jak s tím naložím. Dostal jsem možnost být v kupě. Samozřejmě že vždy jsou nějaké následky, ale ty největší jsou stejně v hlavě," pousmál se čtyřiatřicetiletý motocyklista.

Na Dakaru se představil počtvrté, na pátý start nemyslí. "Rád se podívám na ukázky ze závodů, ale že bych přemýšlel nad tím, že bych tam v budoucnu jel, to ne. Naopak mě spíše láká návrat k začátkům, kdy člověk neměl s sebou žádnou techniku, žádný doprovod a závody stály pár korun," řekl Klymčiw, kterého ani příliš nenadchly vize organizátorů pro rok 2019.

Jeho vlastní plány se často mění s ohledem na nálady a zdravotní stav. "Někdy má člověk vyloženě chuť, ale pak si druhý den řeknu, co mě to vůbec napadlo. Teď po tom rozhodně vyloženě netoužím, i když neříkám, že už nikdy ne. Až se jednoho dne probudím a řeknu si ano, tak do toho třeba půjdu," uvedl Klymčiw.

Překvapila jej ale reakce manželky Terezy, která s ním byla řadu dní v nemocnici v Peru. Závodit mu nezakázala. "Až jsem z toho trošku naštvaný. Nechala to na mně. Řekla, že jestli chci závodit, ať závodím. Že prý ví, že se nechci zabít a že udělám maximum pro svou bezpečnost," uvedl. Myslel si, že žena bude proti. "A mohl bych se na to vymluvit před všemi. Řekl bych: manželka zakázala a hotovo. Ona to ale neudělala a překvapila mě," řekl Klymčiw.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy