Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR Dolní Břežany

Engel skákal kvůli kontrolnímu bodu jako kamzík, Brabce zasypali diváci kamením

Navigační faux pas si ve třetí etapě Rallye Dakar prožili motocyklisté. Pořadatelé totiž udělali chybu v roadbooku, který jim rozdali krátce před startem. Většina závodníků proto strávila závěr 404kilometrového úseku převážně neúspěšným hledáním kontrolního bodu. Organizátoři se následně omluvili a zmíněnou část zrušili.

Jan Brabec na Rallye Dakar 2020
zdroj: PR autor: Big Shock Racing

"V GPS mi chyběl jeden kontrolní bod, který neměl nikdo. Hledal jsem ho a nakonec tam nebyl, respektive byl na nějaké kamenité hoře, na kterou se nedalo dostat, i když jsem to zkoušel zleva i zprava. Skákal jsem tam po šutrech jako kamzík," popsal aktuálně dvaadvacátý Milan Engel.

"Strávil jsem tam asi čtyřicet minut a stálo mě to dost nervů. Snad se organizátoři v tomto směru v následujících etapách zlepší a my budeme v klidu závodit dál," doplnil.

Je nám líto, video expirovalo.
Motocyklisté řešili ve 3. etapě komplikace s kontrolním bodem

Na šestadvacátou pozici poskočil Engelův týmový kolega Milan Michek, jenž si třetí pokračování nejnáročnějšího motoristického měření sil i přes komplikace s navigací užil. "Teď je to skvělé, ale pořád mám před sebou hodně práce. Zůstávám nohama na zemi."

"Etapa byla krásná a dlouhá, mám toho opravdu dost i skrz way-point (kontrolní bod) na konci. Všichni ho hledali a znamenalo to solidní komplikaci," konstatoval Michek.

Neukáznění diváci

Po vážném zranění se s letošním ročníkem Dakaru statečně pere i v současnosti třiatřicátý Jan Brabec, který na rozdíl od množství soupeřů nezabloudil. "Navigačně to bylo úplně v pohodě, ale čtyřikrát jsem musel zvednout motorku po pádu," uvedl s úsměvem.

Problém však během dlouhého úseku neminul ani jeho. "Diváci podél trati po mně házeli šutry. Nahlásili jsme to organizátorům a uvidíme, co s tím budou dělat," zakončil.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články