Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha

Další komplikace v úvodu Dakaru, první etapa byla kvůli lijáku zrušena

Rosario - Osmatřicátý ročník Rallye Dakar provázejí v úvodu potíže a po sobotní nehodě v prologu byla dnes zrušena první etapa. Tentokrát je na vině počasí. Kvůli přívalovým dešťům v Argentině se trať z Rosaria do Villa Carlos Paz stala částečně nesjízdnou, navíc nemohly vzlétnout vrtulníky a organizátoři etapu z bezpečnostních důvodů zrušili.

Ilustrační foto
zdroj: EFE autor: Felipe Trueba

Argentinu sužují bouřky a průtrže mračen. Start dnešní etapy byl nejdříve o dvě hodiny odložen, ale podmínky se nezlepšily. "Jsme na pumpě pár km před startem speciálu - všichni motorkáři a čtyřkolky. Dle instrukcí organizátora se sušíme a čekáme na další rozhodnutí. V každé botě mám asi litr vody. Není na nás nit suchá. Je ale tak 20 stupňů, tak to jde přežít," popsal motocyklista Jan Veselý s tím, že v obchodě malé benzínové stanice se mačká asi dvě stě lidí.

Automobily a kamiony měly absolvovat rychlostní zkoušku dlouhou 258 km, motocykly a čtyřkolky 227 km. Kamiony a některá auta se na trať nedostaly ani v sobotu poté, co Číňanka Kuo Mej-ling ztratila v prologu nad vozem mini kontrolu a zranila deset lidí. Dva z nich jsou v kritickém stavu.

Celý konvoj Dakaru se přesune po dálnici do cíle etapy ve Villa Carlos Paz. Slavnou soutěž jedou i více než tři desítky českých účastníků. Rallye má na programu celkem 13 etap převážně v Argentině, část se pojede v Bolívii.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy