Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Dakar byl pro Buggyru jedním z nejhorších. Ale některé věci neovlivníte, zní z týmu

Pro tým Tatra Buggyra Racing nebyla letošní Rallye Dakar ideálním ročníkem. Tým na ní startoval pošesté, jenže Martin Kolomý ani Martin Šoltys nedokázali dojet do cíle hlavního závodu. Týmová jednička Kolomý alespoň dokončil soutěž v pořadí "malého" Dakaru. "Letošní ročník bude patřit k nejtěžším, co jsme absolvovali. Musím říct, že jsem rád, že se pořadatel tímto směrem ubírá. Peru má rozhodně co nabídnout," řekl Jan Kalivoda z Buggyry.

Martin Kolomý
zdroj: ČTK autor: PR/BUGGYRA media

V minulosti dokázal Kolomý v soutěži dvakrát vyhrát etapu, tentokrát byla taktika jiná. "Řekli jsme si, že nepojedeme na etapové vítězství, ale hlavou. Mysleli jsme až na pořadí v cíli. Bohužel to nevyšlo, ale jsme si jistí, že kdyby nebylo toho zpropadeného kardanu, byl by Martin v cíli mezi nejlepšími. To jsou ale jen kdyby," uvedl Kalivoda. Kolomého zastavil prasklý kardan v 3. etapě.

Do závodu se následně vrátil ve druhé polovině, když využil novou možnost organizátorů pokračovat v rallye mimo hlavní pořadí. "Půlmaraton je jeden z nejlepších nápadů pořadatele. Napadala tam auta ze špičky a byl to zajímavý souboj. Líbil se mi. Jinak bychom byli za tři dny doma," pousmál se Kolomý, který bral druhou část hlavně jako testování. "Mohli jsme zkoušet auto a získávat zkušenosti," dodal.

O výsledky už potom tolik nešlo. "Druhá šance je fajn, ale jede se tam úplně jinak. Posádky už nemají co ztratit a nejsou pod tlakem z pohledu celkového výsledku. Mají ale šanci závodit a prezentovat sebe i své partnery," uvedl Kalivoda.

Poukázal na fakt, že se rallye poprvé jela jen v jedné zemi. "Dakar byl o přežití, o kompromisu šetřit techniku. Problémy se nevyhnuly prakticky nikomu," podotkl.

Kalivoda přiznal, že letošní výsledky týmu byly špatné. "Díky půlmaratonu máme jedno auto v cíli, to ale nebyl náš cíl. Až do problémů si ale oba kluci počínali dobře. Výsledkově rallye patří mezi nejhorší Dakary v týmové historii, některé věci ale prostě neovlivníte," doplnil.

Buggyra nyní bude Dakar 2019 analyzovat a nadále hodlá úzce spolupracovat s automobilkou Tatra Truck. "K rallyeovému programu pro letošek budeme přistupovat flexibilně. Uvidíme, kdy se dozvíme nějaké informace k dalšímu ročníku Dakaru," dodal Kalivoda.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy