Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FIS Youth Cup Harrachov 2022

Čtyřkolkář Kubiena nechtěl dojet Dakar mimo soutež: Je to demotivující

Měl být ještě v Saúdské Arábii a závodit v Rallye Dakar, jenže už je doma. Tomáš Kubiena skončil pro poruchu své čtyřkolky už ve druhé etapě. "Bylo to rychlé, než jsem se stačil rozkoukat, byl jsem venku," litoval roční přípravy v pořadu ČT sport muž, který loni obsadil ve své kategorii čtvrté místo a letos věřil, že může výsledek minimálně zopakovat.

Tomáš Kubiena na Rallye Dakar
zdroj: Facebook/Moto Racing Group
Je nám líto, video expirovalo.
Dakarské ozvěny

"Asi jsme nebyli připravení tak dobře, jak jsem předpokládal. Zůstal jsem stát na trati a nešlo to opravit," svěřil se, jak jeho konec ve slavné zkoušce odolnosti jezdců i strojů vypadal.

Připustil, že mohl pokračovat mimo celkové pořadí, kdyby v cílovém prostoru svůj stroj opravil. Jenže … "To jsem zažil v roce 2019 a už mě to nelákalo. Je to demotivující, nejste počítán do průběžného pořadí a na závěr ani nesmíte projet cílem poslední etapy," vysvětlil.

Příčinu svého konce zatím nezná. "Čtyřkolka je v přístavu. Až ji dostaneme, tak ji prohlédneme a zjistíme, kde byla příčina – nejspíš v elektrice," dodal.

Přiznal, že se dozvěděl i o tom, že se přímo v Saúdské Arábii kvůli hrozbám teroristických útoků hovořilo i o možnosti rallye zrušit.

A Roman Krejčí, bývalý motorkář, jenž jel tentokrát jako navigátor v kamionu, který se také do cíle nepodívá, vzpomněl i na dvě havárie, které vnímal jako útoky na motorkáře, když do nich najela auta na silnici. "Naštěstí se ale závod nejspíš dojede," řekl Kubiena s tím, že zvýšená ochrana závodníků byla vidět.

Samozřejmě ani v místě závodu nebyl klid od pandemie a omezení rallye provázela a ne bezdůvodně. "Jeden mechanik se vrátil domů s covidem, takže se dá říct, že i koronavirus tam s námi byl," vzpomněl.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články