Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Hradec Králové - FK Dukla Praha

Chci dovézt jméno Podmol do cíle, říká motokrosař o rodinné výzvě. Potvrdil start na Dakaru

Po těžkém zranění je v plné síle a připravuje se, aby si mohl splnit sen. Nejlepší český freestylový motokrosař současnosti Libor Podmol oficiálně potvrdil svůj plán startovat v příštím roce na Rallye Dakar. Mistr světa z roku 2010 se chtěl na legendárním závodě představit už letos, ale při pádu v Mnichově si zlomil obě nohy.

Libor Podmol
zdroj: Archív Libora Podmola

Před rokem se šestatřicetiletý motokrosař vážně zranil týden před plánovanou tiskovou konferencí, na které chtěl start na Dakaru oznámit. Tentokrát si dal velký pozor, aby se mu v posledních dnech nic nestalo.

"Jsem moc rád, že letos nám oznámení už nic nezhatilo. Po roce léčby a rehabilitací mám od doktora schválené, že se mohu nejtěžších závodů zúčastnit," oddechl si Podmol, který má v nohách 43 šroubů. "Koupil jsem si dakarskou motorku a už naplno trénuji. Snažím se na ní strávit co nejvíce času. I v osobním životě jsem, pokud to jde, vyměnil auto za motorku," řekl.

Je nám líto, video expirovalo.
Podmol oficiálně ohlásil start na Dakaru, chce navázat na otce

Podmol se na Dakaru představí jako člen týmu Orion Moto Racing Group a doplní v něm Milana Engela a Martina Michka. "Jsme nadšení z toho, že se v našem týmu sejdou šampioni z endura, motokrosu, autokrosu a teď také z freestyle motokrosu. Jde o unikátní a zcela jedinečnou kombinaci, která nemá ve světě obdoby. Podmolův přístup je velmi profesionální, nic nehodlá podcenit a to nám vyhovuje," uvedl šéf týmu Ervín Krajčovič.

Stejně jako Podmol se pod jeho vedením chystá na premiérový start na rallye i pětinásobný mistr Evropy v autokrosu Václav Fejfar, který pojede s buggynou.

Podmol má v souvislosti s Dakarem i jednu speciální motivaci. V minulosti se na slavné soutěži představil jeho otec, který do cíle nedojel. A později tragicky zahynul. "Dakar pro mě představuje rodinnou výzvu. Chci dovézt své jméno do cíle a být v tomto dobrodružství úspěšný," uvedl Podmol.

Ani na vytrvalostních rallye ale nezapomíná na to, že je freestyle motokrosař. "V životě není prostor pro malé ambice, chci se stát špičkovým dakarským jezdcem. A třeba někdy na motorce skočím přes dunu salto. Po patnácti letech měním disciplínu, jdu do neznáma, z čehož mám samozřejmě respekt," dodal Podmol, jenž Dakar bere jako tříletý projekt a na jeho konci chce bojovat o umístění v elitní desítce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy