Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Rallye Akropolis vede loňský vítěz Neuville těsně před Ogierem

Rallye Akropolis vede po první etapě Belgičan Thierry Neuville, jenž na náročné šotolinové soutěži v Řecku obhajuje loňské vítězství. Člen továrního týmu Hyundai za sebou po pátečních pěti rychlostních zkouškách udržel tři piloty Toyoty v čele s Francouzem Sébastienem Ogierem.

Thierry Neuville
zdroj: Reuters

Osminásobný mistr světa Ogier, jenž absolvuje první mistrovskou rallye od června, ztrácí na Neuvillea jen 2,8 sekundy. Třetí je úřadující šampion a lídr seriálu Kalle Rovenperä, který musel soupeřům čistit trať plnou kamenů a má odstup 25,5 sekundy na lídra.

Rovanperä v desáté z třinácti letošních rallye hájí náskok 25 bodů v hodnocení MS před týmovým kolegou Elfynem Evansem z Británie, který je zatím čtvrtý.

Dvaadvacátá pozice patří při jubilejním desátém startu na Akropolis Rallye Martinu Prokopovi s vozem Ford Fiesta Mk II kategorie rallye2.

V sobotu na jezdce čeká šest náročných rychlostních zkoušek o celkové délce 140 km, soutěž pak vyvrcholí třemi erzetami v neděli.

Rallye Akropolis – po 1. etapě:

1. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) 55:10,4, 2. Ogier, Landais (Fr./Toyota Yaris) -2,8, 3. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -25,5, 4. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -31,0, 5. Lappi, Ferm (Fin./Hyundai i20) -32,1, 6. Kacuta, Johnston (Jap., Ir./Toyota Yaris) -41,7, ...22. Prokop, Ernst (ČR/Ford Fiesta Mk II) -5:43,0.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články