Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal: Magazín UEFA

Rally Akropolis nejlépe odstartoval Loeb, druhý je po 1. etapě Loubet

Devítinásobný mistr světa Sébastien Loeb z Francie, který v Řecku doplnil sestavu Fordu, vede po 1. etapě Rally Akropolis. Po sedmi rychlostních zkouškách má osmačtyřicetiletý jezdec náskok necelé dvě sekundy před krajanem a týmovým kolegou Pierrem-Louisem Loubetem, jenž je o 23 let mladší.

Je nám líto, video expirovalo.
Rallye Acropolis načal nejlépe Loeb

"Byl to den jako ve snu, i když jsme měli na začátku poslední erzety potíže s brzdami," uvedl Loubet, který útočí na první stupně vítězů ve světové soutěži.

Na třetím místě zatím figuruje Fin Esapekka Lappi s toyotou, jenž ztrácí na Loeba téměř devět sekund. Výrazně zaostává jeho krajan a lídr mistrovství světa Kalle Rovanperä, který má druhou šanci zajistit si v předstihu titul. Jezdec Toyoty má na devátém místě na trojnásobného vítěze Rally Akropolis Loeba manko už více než minutu.

Martinu Prokopovi patří 23. místo s odstupem přes šest minut.

Rally Akropolis, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích – po 1. etapě:

1. Loeb, Galmicheová 1:12:11,9, 2. Loubet, Landais (všichni Fr./Ford Puma) -1,7, 3. Lappi, Ferm (Fin./Toyota Yaris) -8,7, 4. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -16,0, 5. Sordo, Carrera (Šp./Hyundai i20) -22,2, 6. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -31,1, ...23. Prokop, Ernst (ČR/Ford Fiesta) -6:15,4.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články