Následuje
ODM 2020: Studio

Räikkönen si dá od F1 pauzu, nedohodl se s McLarenem

Helsinky - Finský pilot Kimi Räikkönen se nedohodl s McLarenem na smlouvě a příští sezona formule 1 se tak obejde bez předloňského mistra světa. Deníku Turun Sanomat to řekl jezdcův manažer Steve Robertson. V případě třicetiletého Räikkönena, který dosud hájil barvy Ferrari, prý existovaly pouze dvě varianty - buď podepíše kontrakt s McLarenem, nebo nepojede v příštím ročníku prestižního seriálu vůbec. "Kimi a McLaren se nedohodli, takže ve formuli jezdit nebude. Minimálně ne příští rok," uvedl Robertson.

Letos řídil mistr světa z roku 2007 monopost Ferrari, italská stáj však pro další rok počítá se Španělem Fernandem Alonsem. Finský jezdec se nechal slyšet, že by se rád vrátil do britského týmu, ve kterém působil už v letech 2002 až 2006. Zároveň ale upozornil, že přijme jen takovou nabídku, která mu dá reálnou šanci bojovat o titul. 

Nyní se tak znovu otevírá pro Räikkönena možnost přestoupit do rallyeového světa. Závod MS už si vyzkoušel při srpnové Finské rallye, kterou však nedokončil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy