Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME 2019 Bělorusko

Půl metru chybělo ke zlatu. Podmol byl na X-Games druhý ve skoku do výšky

Přední český freestyle motokrosař Libor Podmol se zase ukázal v dobrém světle na X-Games, a to na sériové motorce. V Minneapolisu obsadil druhé místo ve skoku do výšky za 12,5 metru. Výš skočil jen Australan Jarryd McNeil - rovných 13 metrů.

Je nám líto, video expirovalo.
Podmol na X-Games dosáhl na druhé místo

Na prestižní americké akci extrémních sportů získal Podmol už osmou medaili. "Mám z toho neskutečnou radost. X-Games absolvuji na sériové motorce, kterou jsem si vyzvedl v obchodě a pouze ji polepil. Nakonec se nám ji povedlo skvěle vyladit," uvedl Podmol.

"Nevěřil jsem tomu, že to takhle dopadne. Sériová husqvarna neměla zprvu na hlíně skoro žádnou sílu. S mechanikem Petrem Veseckým se nám podařilo motor přenastavit. Vyšlo to skvěle," řekl mistr světa ve freestyle motokrosu z roku 2010.

V soutěži o nejlepší trik pak obsadil poslední osmé místo s novinkou, kterou pojmenoval běžící surfař. "Snažil jsem se být odlišný, předvedl jsem jako jediný úplně nový trik. Divákům se líbil, jen prostě nedosáhl na tolik bodů," prohlásil Podmol.

Nový trik je variací jeho kousku Surfer Flip, při kterém se rozjíždí na rampu s nohama na sedle. Ve vzduchu pak švihá nohama, jako když běží. "Bylo vidět, že rozhodčí preferují zejména dvojitá salta nebo salta vpřed," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy