Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Za oponou Velké ceny

První den Rallye Český Krumlov vyšel nejlépe Kopeckému

Do Rallye Český Krumlov vstoupil nejlépe favorizovaný Jan Kopecký. Tovární jezdec Škody má po pěti rychlostních zkouškách v čele třetího dílu mistrovství České republiky náskok 28,8 sekundy na druhého Václava Pecha. Třetí je Filip Mareš.

Účastníci 46. ročníku soutěže se na jihu Čech museli vyrovnat s rozmary počasí. Zatímco na startu bylo slunečno, druhý měřený test se jel za silného deště. Poté se počasí opět umoudřilo.

"Byla bouřka, padaly kroupy a my jsme nemohli jet na prořezaných pneumatikách. Lepší by tam bylo jet na člunu," řekl k druhému testu Kopecký, který vyhrál čtyři erzety. Pouze za deště jej porazil Polák Jarosław Szeja, který měl výhodnější podmínky.

"Zatím je to ale dobré. Auto funguje, já funguju, Pavel funguje," uvedl Kopecký, který vedle spolehlivosti vozu Škoda Fabia R5 ocenil i práci navigátora Pavla Dreslera.

Rallye pokračuje v sobotu dalšími sedmi erzetami.

Výsledky Rallye Český Krumlov po první etapě:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 43:37,6, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -28,8, 3. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -1:21,9, 4. J. Černý, Černohorský (Ford Fiesta R5) -1:31,3, 5. Štajf, Ehlová (Škoda Fabia R5) -2:03,0, 6. Štochl, Vacková (Škoda Fabia R5) -2:26,7.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy