Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Prokopovi v Německu shořelo auto, roli favorita potvrzuje Loeb

Trevír - Už ve třetí rychlostní zkoušce skončila Německá rallye pro českého jezdce Martina Prokopa, kterému shořel vůz. Bývalý juniorský mistr světa i jeho navigátor Zdeněk Hrůza vyvázli z incidentu bez úhony, jejich ford je však zničený. První etapu deváté soutěže sezony vyhrál osminásobný světový šampion Francouz Sébastien Loeb, který usiluje o devátý triumf v Německé rallye.

Martin Prokop
zdroj: Isifa/EPA

Prokop figuroval po dvou rychlostních zkouškách na desátém místě, třetí test ale nedokončil. Jeho vůz Ford Fiesta RS WRC začal hořet od zadního kola a pořadatelé erzetu zastavili. "Těžko říct, proč se tak stalo. Snažíme se najít věci, které z auta zůstaly, a pak je nějak prohlédnout," řekl Prokop k požáru. "Nedalo se to zastavit. Chytlo to a rychle se to šířilo. Ani dvě velké cisterny si s tím neporadily," prohlásil.

Asfaltové soutěži podle očekávání dominuje Loeb s citroënem. Lídr šampionátu vyhrál čtyři ze šesti dnešních měřených úseků a má náskok 20,4 sekundy před Norem Petterem Solbergem. Třetí Fin Jari-Matti Latvala s dalším fordem ztrácí dalších devět sekund.

Německá rallye po první etapě:

1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën DS3) 1:22:18,0, 2. P. Solberg, Patterson (Nor., Brit./Ford Fiesta RS) -20,4, 3. Latvala, Anttila (Fin./Ford Fiesta RS) -29,4, 4. Neuville, Gisoul (Bel./Citröen DS3) -34,5, 5. Sordo, Del Barrio (Šp./Mini) -46,7, 6. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citröen DS3) -48,9.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy