Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Při závodech NASCAR bylo zraněno přes 30 diváků

Daytona (USA) – Vážnou hromadnou nehodou skončily automobilové závody na okruhu ve floridské Daytoně, při nichž bylo zraněno přes 30 diváků. Dva z nich utrpěli podle televizní stanice Fox vážná zranění hlavy a byli v ohrožení života. Do nemocnic bylo převezeno osmnáct lidí.

Vážná nehoda v nižší soutěži kategorii NASCAR
zdroj: Isifa

V posledním kole závodu nižší kategorie seriálu NASCAR se jeden vůz otočil do protisměru a následovala velká nehoda téměř všech účastníků. Auto Kyla Larsona se vzneslo do vzduchu a roztříštilo se o bezpečnostní bariéru, přes kterou však kusy vozu proletěly na tribunu. Sám jezdec vystoupil z vraku nezraněn.

"V kokpitu vyšlehly plameny, ale vyskočil jsem včas. Nic se mi nestalo," uvedl Larson. Závod vyhrál Tony Stewart, který byl při pohledu do zpětného zrcátka v šoku. "Nic tak hrozného jsem v závodech ještě neviděl," řekl.

Závod takzvané Nationwide Series byl předehrou k dnešnímu prestižnímu podniku 500 mil v Daytoně, který přitahuje v Americe ještě větší pozornost než jindy díky Danice Patrickové. Americká hvězda do něj odstartuje jako první žena v historii z prvního místa. Patricková startovala i v sobotním závodu, z něhož ale po 31 kolech musela kvůli potížím s motorem odstoupit.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy