Absa Cape Epic

Předposlední etapa Dakaru změny v čele nepřinesla

Córdoba (Argentina) - V předposlední dvanácté etapě Rallye Dakar si udrželi vedoucí jezdci své postavení. Španělský motocyklista Marc Coma na KTM a Rus Vladimir Čagin s kamionem Kamaz díky vítězství svůj náskok v čele ještě zvýraznili. Největší vedení má lídr soutěže čtyřkolek Alejandro Patronelli, který půjde do poslední etapy s téměř hodinovým náskokem.

Coma porazil na 555 kilometrů dlouhém měřeném úseku ze San Juan do Córdoby obhájce prvenství Francouze Cyrila Desprése o 37 sekund a míří za třetím celkovým triumfem na Dakaru. V průběžném pořadí má vítěz soutěže z let 2006 a 2009 na Desprése k dobru 16:36 minuty.

Rovněž mezi nejrychlejšími kamiony v cíli dnešní etapy byl rozdíl necelé minuty, Čagin předstihl krajana Firdause Kabirova s dalším kamazem o 48 sekund. V sobotní poslední etapě z Córdoby do Buenos Aires bude na 181 km dlouhém měřeném úseku hájit náskok 31:19 na Kabirova. Čagin sahá už po sedmém vítězství na Dakaru, kterým by překonal českou legendu Karla Lopraise.

Dakar 2011

Mezi automobily byl v předposlední den nejrychlejší loňský šampion Španěl Carlos Sainz, ale pouze zmírnil svou ztrátu na celkovém třetím místě. Pro premiérový triumf v soutěži si jede jeho kolega z týmu Volkswagen Násir Attíja z Kataru.