Následuje
ZVVZ USK Praha - Reyer Venezia

Potvrzeno - Schumacher se vrací do F1 v barvách Mercedesu

Berlín - Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher se po třech letech vrací do formule 1. Podle deníku Bild podepsal roční smlouvu se stájí Mercedes, která čtyřicetiletému německému pilotovi vynese sedm milionů eur (asi 184 milionů korun). Schumacher si obnovenou premiéru v kokpitu odbude 14. března v Bahrajnu, kde začne nová sezona formule 1. Jeho stájovým kolegou bude o šestnáct let mladší krajan Nico Rosberg.

V posledních týdnech se o Schumacherově návratu intenzivně spekulovalo a jeho angažmá v barvách Mercedesu nabývalo konkrétních obrysů. V minulém týdnu ho potvrdil i prezident Ferrari Luca di Montezemolo, jenž uvolnil německou legendu z postu konzultanta, aby se mohl vrátit za volant. Už dříve uvedl, že v odchodu do Mercedesu nebude Schumacherovi bránit. "Chtěl jsem, aby jezdil v třetím autu, ale to nebylo možné. Nemohl jsem mu nic nabídnout, takže teď nemůžu být zklamán. Samozřejmě někteří naši fanoušci zklamaní jsou, ale to je život. Pro formuli jedna je dobře, že se vrací. I když jako šéf Ferrari jsem smutný," řekl Montezemolo.

Slavný německý pilot se v Mercedesu, který nahradil v seriálu úspěšný tým Brawn GP, potká s inženýrem Rossem Brawnem. Pod jeho vedením Schumacher získal ve stájích Benetton a Ferrari všech sedm titulů. Populární jezdec byl blízko návratu do formule už v průběhu letošní sezony. V týmu Ferrari, kde působil jako poradce, měl nahradit zraněného Brazilce Felipeho Massu, ale kvůli bolestem krku musel comeback vzdát.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy