World Athletics Continental Tour Gold 2024

Popov si v kvalifikaci VC San Marina vyjel 6. místo

Misano (Itálie) - Motocyklista Miroslav Popov vyjede do Velké ceny San Marina z šestého místa a má dobrou šanci poprvé v kariéře bodovat. Další český jezdec Jakub Kornfeil dnes obsadil v kvalifikaci ve třídě do 125 ccm 17. příčku. Karel Abraham v kvalifikaci královské kubatury MotoGP obsadil dvanácté místo. Za prvním Caseym Stonerem z Austrálie zaostal o sekundu a půl. V Moto2 byl nejrychlejší Němec Stefan Bradl.

Velká cena San Marina
zdroj: isifa/EPA autor: ETTORE FERRARI

"Samozřejmě, že to mohlo být ještě lepší, ale jsem rád, že na jezdce před sebou jsem neztratil moc času," uvedl Abraham v tiskové zprávě. Za devátým Španělem Hectorem Barberou totiž český jezdec zaostal o 0,051 vteřiny. "Byl bych rád, kdybych v závodě dojel do desátého místa," přidal Abraham.

Šestnáctiletý Popov, který ve dvanáctém závodu sezony startuje díky divoké kartě, na okruhu v Misanu zajel čas 1:44,255 a na nejrychlejšího Johanna Zarka z Francie ztratil vteřinu. "I já jsem překvapený, že se mi něco podobného povedlo. Sice tady mám něco naježděno z italského šampionátu, ale tohle jsem nečekal," prohlásil spokojený Popov, který v Misanu závod italského mistrovství vyhrál.

Ve světovém šampionátu startuje Popov potřetí v kariéře. Premiéru si odbyl letos na jiné italské trati v Mugellu, kde obsadil 19. místo. Ve Velké ceně v Brně byl o dvě příčky lepší. "Hlavně aby mi v neděli vyšel start. Na rychlých úsecích budu kvůli motorce ztrácet, ale na technických se budu snažit získávat," uvedl Popov.

Velká cena San Marina - výsledky kvalifikace:

Do 125 ccm: 1. Zarco (Fr./Derbi) 1:43,247, 2. Faubel -0,193, 3. Terol (oba Šp./Aprilia) -0,357, 4. Cortese (Něm./Aprilia) -0,358, 5. Kent (Brit./Aprilia) -0,993, 6. Popov -1,008, ...17. Kornfeil (oba ČR/Aprilia) -1,922

Moto2: 1. Bradl (Něm./Kalex) 1:37,828, 2. Márquez (Šp./Suter) -0,256, 3. Takahaši (Jap./Moriwaki) -0,512, 4. Redding (Brit./Suter) -0,536, 5. De Angelis (San Marino/Motobi) -0,633

MotoGP: 1. Stoner (Austr./Honda) 1:33,138, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,120, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -0,180, 4. Spies (USA/Yamaha) -0,809, 5. Simoncelli (It./Honda) -0,852, ...12. Abraham (ČR/Ducati) -1,589.