Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2024

Polskou rallye rozjel nejrychleji Estonec Tänak, Neuville ztrácí vteřinu

Mistrovství světa v rallye pokračuje v Polsku. Úvodní rychlostní zkoušku Polské rallye vyhrál Estonec Ott Tänak. O vteřinu za sebou nechal belgického lídra mistrovství světa Thierryho Neuvillea, který stejně jako on jel s vozem Hyundai. Třetí je Brit Elfyn Evans s toyotou, čeští jezdci Martin Prokop i Jan Černý dosáhli shodného času a jsou ve třetí desítce průběžného pořadí se ztrátou necelých jedenáct vteřin.

Ott Tänak
zdroj: ČTK/AP

Neuville v Polsku vyhrál v roce 2017, kdy byla soutěž na šotolinových tratích u Mazurských jezer naposledy součástí světového šampionátu. Do sedmi pátečních měřených testů půjde z druhého místa.

Tänakovi se úvodní ani ne dvouminutová zkouška líbila. "Ale nebylo to vůbec snadné, všechno do sebe muselo zapadnout," citoval ho web šampionátu.

Na startu jubilejního 80. ročníku chyběl osminásobný mistr světa Sébastien Ogier, který měl v úterý nehodu při seznamovacích jízdách a skončil v nemocnici. Toyota na jeho místo narychlo povolala náhradníka, kterým se stal úřadující šampion Kalle Rovanperä. Finský pilot stejně jako Ogier letos startuje jen ve vybraných soutěžích, v Polsku začal sedmým místem.

Pořadatelé připravili trať s 19 rychlostními zkouškami o celkové délce 304 kilometrů. Vítěz bude znám v neděli před 15. hodinou.

Polská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích – po 1. rychlostní zkoušce:

1. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) 1:42,5, 2. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -1,0, 3. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -1,3, 4. Kacuta, Johnston (Jap., Ir./Toyota Yaris) -1,6, 5. Mikkelsen, Eriksen (Nor./Hyundai i20) -1,8, 6. Fourmaux, Coria (Fr./Ford Puma) -1,9, ...25. Prokop, Ernst (ČR/Škoda Fabia Rally2), 26. Černý, Krajča (ČR/Ford Fiesta Rally3) oba -10,6.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články