Následuje
Brněnská laťka 2020

Podmol skončil v Hamburku na druhém místě a poskočil do čela šampionátu

Hamburk - Libor Podmol, přední český freestyle motokrosař, obsadil v závodě mistrovství Evropy v Hamburku druhé místo a dostal se tak do čela seriálu. Český zástupce nestačil pouze na Němce Luca Ackermanna, třetí skončil Francouz David Rinaldo. Do finálové šestky se probojoval také Filip Podmol, naopak kvalifikací neprošel Petr Pilát, který se umístil na osmém místě.

Filip Podmol
zdroj: ČTK/Lengál Radek

"Po dvou měsících, ve kterých jsem se trápil se zraněními, je to parádní výsledek," radoval se mistr světa z roku 2010 Podmol, který byl koncem dubna na operaci s kýlou. Ještě předtím s tímto zdravotním handicapem vybojoval v minulém závodě evropského šampionátu v Mnichově druhé místo.

"Mé tělo se už konečně dostává do stoprocentního stavu. I když jsem po operaci trénoval prakticky týden, s finálovými skoky jsem velice spokojený," pochvaloval si Podmol, který v Hamburku předvedl divákům také volt, tedy otočku kolem své osy nad letící motorkou ve vzduchu.

"Volt je strašidelný trik, naposledy jsem ho skočil před třemi měsíci na mistrovství světa v Berlíně. Jsem moc rád, že jsem ve finále dal pět úspěšných pokusů," doplnil Podmol, který s 36 body vede evropský seriál freestyle motokrosu. O čtyři body za ním je úřadující mistr světa Španěl Maikel Melero, který skončil pátý.

"Konkurence byla opravdu silná, každý ze šesti kluků mohl klidně vyhrát. Když jsem v kvalifikaci udělal chybu, myslel jsem si, že už se do finále nedostanu," uvedl Podmol. Jeho mladší bratr Filip si ve finále přivodil výron kotníku, když špatně došlápl po dopadu s motorkou na zem a jízdu musel předčasně ukončit.

"Bylo to pro mě stresující, když jsem ho viděl svíjet se v bolestech. Filip se mě snažil ale před mojí jízdou nerozhodit, mávl, že je v pohodě. V pondělí zajdeme k doktorovi, zřejmě si prošlápl kotník," řekl Podmol. Po komplikovaném poranění nohy se vrátil do závodů Petr Pilát, v Hamburku se však do finále neprobojoval.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy