Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sport 2012

Podmol skončil v Číně druhý a stále má šanci získat světový titul

Český freestyle motokrosař Libor Podmol skončil na druhém místě v závodě mistrovství světa v čínském Šen-čenu a udržel se ve hře o celkový triumf. Lídr šampionátu Španěl Maikel Melero byl dnes třetí a před sobotním závěrečným závodem seriálu má na Podmola náskok 19 bodů. Druhý Čech na startu Petr Pilát byl čtvrtý, z vítězství se radoval David Rinaldo z Francie.

Libor Podmol
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

Podmol se v Číně představil krátce po pražských FMX Gladiator Games, na kterých jako první Čech předvedl salto vpřed. Potýkal se však s naraženým kolenem, které si poranil v tréninku. "Koleno pořád trochu pobolívalo, ale daleko větší problém nám přidělávali organizátoři. Čínské rampy nebyly vůbec dokonalé a bohužel se nepodařilo postavit ani bezpečné dopady. Během prvního tréninku jezdci stávkovali a málem se nezávodilo," řekl Podmol.

Svoji finálovou jízdu začal trikem Surfer Flip, který však málem přetočil. "Začal jsem hodně nervózně, musel jsem se neustále zklidňovat a opakovat slovíčko - dýchej, dýchej," uvedl mistr světa z roku 2010, který letos vyhrál závod v Berlíně. Jízdu završil bodyvarialovým trikem California Roll.

"Z něho jsem měl velkou radost, povedl se. Druhé místo je fajn. Je vybojované ve velkém vedru, protože v Číně je v devět večer přes pětadvacet stupňů," dodal. Sice se udržel ve hře o titul, šance má nicméně malé. "Melero by musel udělat fatální chybu, abych dosáhl na titul. Ale pokusím se o to. Rozhodnu se podle vývoje, jak moc budu riskovat," prohlásil Podmol.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy